Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

import usług konferencje

  • 01.08.2013Bilet lub karnet na siłownię a VAT
    Pytanie podatnika: Czy zakup jednorazowego biletu wstępu albo karnetu uprawniającego do wstępu na siłownię, skorzystania ze znajdujących się tam urządzeń, bez możliwości uzyskania porady wykwalifikowanego instruktora będzie opodatkowany stawką VAT w wysokości 8 %? Czy zakup biletu albo karnetu z możliwością uzyskania porady wykwalifikowanego instruktora będzie opodatkowany stawką VAT w wysokości 8%?
    • 23.07.2012Import usług nabywanych przez biuro turystyczne
      Pytanie podatnika: Czy biuro turystyczne, rozliczające się w systemie VAT marża na podstawie art. 119 ustawy o podatku od towarów i usług, ma obowiązek rozpoznać import usług z tytułu nabywanych dla bezpośredniej korzyści turysty usług o charakterze turystycznym, takich jak: transportowe, hotelowe, gastronomiczne, kateringowe, przewodnickie, parkingowe, wejść do muzeów, teatrów, na cmentarze (nekropolie) i różne imprezy kulturalne, sportowe, rekreacyjne (np. wieczory folklorystyczne, wejścia na basen itp.)?
      • 27.04.2012Zwrot kosztów delegacji a VAT
        Pytanie podatnika: Czy zwrot wydatków poniesionych na realizację indywidualnych wyjazdów zagranicznych i krajowych pracowników jest czynnością, która podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
        • 25.04.2012Stawka VAT na sprzedaż kart wstępu
          Pytanie podatnika: Wnioskodawczyni prowadzi klub fitness, w ramach którego sprzedaje usługi związane z rekreacją ruchową i poprawą kondycji fizycznej. W zakres świadczonych usług wchodzą: siłownia, sauna, solarium. Powyższe usługi sprzedawane są w formie kart wstępu open, tzn. bez limitu wejść dla klienta oraz ograniczania go co do rodzaju usługi, z której chce skorzystać, przy czym nie wyznacza się klientowi czasu w jakim ma skorzystać z oferty klubu. Czy ww. karty open do klubu mogą być opodatkowane stawką VAT 8%?