Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

podatek od wycieczki z zfśs

  • 20.08.2019Wycieczka z ZFŚS nie jest przychodem pracownika
    Pytanie: Wnioskodawca organizuje wycieczkę dla pracowników, dofinansowaną ze środków ZFŚS. Celem wyjazdu ma być integracja pracowników. Udział w wycieczce jest dobrowolny i dostępny dla wszystkich. Wysokość dofinansowania zależy od sytuacji materialnej danego pracownika. Znana będzie liczba osób biorących udział w wyjeździe i jego koszt ogólny. Koszt jednostkowy można będzie ustalić jako iloraz kosztu ogólnego i liczby uczestników. Czy ww. dofinansowanie wycieczki będzie dla pracowników przychodem?
    • 10.04.2018Wycieczka z ZFŚS a przychód pracownika
      Pytanie: Wnioskodawca zamierza zorganizować wycieczkę z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla uprawnionych pracowników, którzy mogą w niej uczestniczyć dobrowolnie, potwierdzając chęć uczestnictwa na liście. Czy koszt jednostkowy wycieczki dla poszczególnych pracowników będzie przychodem podlegającym opodatkowaniu jako tzw. świadczenie nieodpłatne, a co za tym idzie, czy Wnioskodawca jako płatnik będzie obowiązany obliczyć i pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
      • 21.09.2017Wycieczka firmowa: Skutki podatkowe po stronie pracownika
        Przychód czy brak przychodu? Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych zawiera szeroki katalog przychodów pracownika podlegających opodatkowaniu, obejmując swoim zakresem zarówno wypłaty pieniężne, jak i świadczenia rzeczowe, które pracownicy otrzymują w związku z zatrudnieniem. Do przychodów pracownika zalicza się także wartość nieodpłatnych oraz częściowo odpłatnych świadczeń. 
        • 06.04.2017Usługi turystyczne a VAT. Rozliczenie zaliczki
          Pytanie podatnika: Czy otrzymanie zaliczki na poczet imprezy turystycznej rodzi obowiązek podatkowy w podatku VAT u Spółki rozliczającej się w ramach szczególnej procedury dla usług turystycznych określonej w art. 119 ust. 1 i ust. 2 ustawy o VAT?
          • 11.05.2015Opodatkowanie prezentów dla pracowników
            Jednym ze sposobów motywowania pracowników jest przekazywanie na ich rzecz wszelkiego rodzaju świadczeń nieodpłatnych. Najczęściej są to karnety sportowe czy abonamenty medyczne dla samych pracowników, ewentualnie także dla ich rodzin. Niekiedy jednak takie świadczenie jest bardziej wyszukane. Może nim być zarówno luksusowa wycieczka, jak i obóz w szkole przetrwania. Zdarzają się też prezenty w postaci skoku spadochronowego czy lotu balonem.
            • 08.05.2015Opodatkowanie prezentów dla pracowników
              Jednym ze sposobów motywowania pracowników jest przekazywanie na ich rzecz wszelkiego rodzaju świadczeń nieodpłatnych. Najczęściej są to karnety sportowe czy abonamenty medyczne dla samych pracowników, ewentualnie także dla ich rodzin. Niekiedy jednak takie świadczenie jest bardziej wyszukane. Może nim być zarówno luksusowa wycieczka, jak i obóz w szkole przetrwania. Zdarzają się też prezenty w postaci skoku spadochronowego czy lotu balonem.
              • 11.04.2014Koszt wynajmu autokaru na zorganizowany wyjazd jako przychód pracownika
                Wartość świadczenia w postaci sfinansowania wynajmu autokaru na wycieczkę do teatru ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o PIT do kwoty 380 zł, natomiast nadwyżka ponad tę kwotę podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych - wyjaśnił Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji z 25 lutego 2014 r., sygn. ITPB2/415-1072b/13/MN.
                • 19.04.2012Wycieczka zorganizowana przez pracodawcę a PIT pracownika
                  W ramach działań motywacyjnych pracodawca podejmuje różne czynności. Jedną z nich może być zorganizowanie wycieczki dla pracowników. Tego typu imprezy zazwyczaj finansowane są z środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.
                  • 22.12.2011Święta w firmie – konsekwencje w podatkach dochodowych
                    Imprezy organizowane z okazji świąt Bożego Narodzenia co roku budzą wśród pracodawców wątpliwości, jak rozliczyć je na gruncie podatkowym. Tego typu imprezy są spotkaniami mającymi charakter integracyjny.
                    • 08.12.2011Świadczenia pracownicze finansowane z ZFŚS - wyjaśnienie MF
                      Interpelacja nr 49 do ministra finansów w sprawie wątpliwości interpretacyjnych dotyczących ulg w podatku dochodowym od świadczeń wypłacanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych
                      • 28.09.2011Wycieczki dla pracowników z ZFŚS są wolne od PIT
                        Wartość otrzymanych przez pracownika świadczeń z tytułu uczestnictwa w wycieczce, w części sfinansowanej z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, stanowi dla niego przychód. Przychód ten jednak, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlega zwolnieniu do kwoty 380 zł w skali roku podatkowego.
                        • 27.08.2010Dopłata z ZFŚS do wycieczki szkolnej nie korzysta ze zwolnienia z PIT
                          Pytanie podatnika: Niepełnoletnie dziecko Wnioskodawczyni wzięło udział w wycieczce organizowanej przez szkołę, która wykupiła ją w biurze turystycznym. Zainteresowana wyjaśniła, iż w 2009 r. skorzystała z dofinansowania do tej wycieczki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (zgodnie z regulaminem w zakładzie pracy). Wnioskodawczyni otrzymała dofinansowanie, od którego dokonano potrącenia dot. podatku dochodowego. Czy w związku z art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawczyni powinna być zwolniona z obowiązku uiszczenia podatku dochodowego?
                          • 27.03.2008Obowiązek obliczania i poboru przez płatników zaliczek
                            Pytanie podatnika: Wnioskodawca organizuje wycieczkę zagraniczną dla pracowników i ich rodzin. W związku z tym pracownik otrzyma z ZFŚS znaczną kwotę dofinansowania. Od ww. świadczenia zostanie pobrana zaliczka na podatek. Czy obliczoną zaliczkę od wartości tego świadczenia można pobrać w ratach?
                            • 28.11.2007Świadczenia na rzecz pracowników a VAT
                              Pytanie podatnika dotyczy prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o całą kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie usług sfinansowanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.
                              • 14.02.2007Wycieczka z ZFŚS bez podatku
                                Pytanie podatnika: Czy koszt wycieczki zorganizowanej dla pracowników, finansowany z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
                                • 01.06.2006Wycieczka zakupiona przez pracodawcę z ZFŚS jako przychód pracownika
                                  Pytanie: Czy pracodawca organizując ognisko dla pracowników wraz z zapewnieniem przejazdu autokarem na tą imprezę firmową oraz wycieczki za pośrednictwem biura podróży, których koszty pokryto w całości z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, ma obowiązek doliczyć te świadczenia do pozostałych przychodów pracowników i jako płatnik pobrać i odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?