Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

zakup domeny internetowej

  • 08.02.2017Zagraniczna domena internetowa a podatek u źródła
    Pytanie podatnika: Czy zakup od kontrahentów nie mających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej siedziby lub zarządu nazwy domeny internetowej, przez które rozumie się cesje praw do domeny oraz usług związanych z rejestracją i utrzymaniem nazw domen internetowych (dalej: „nazwa domeny”), podlega opodatkowaniu podatkiem u źródła, zgodnie z art. 21 ustawy o CIT i czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek pobrania i przekazania podatku do urzędu skarbowego zgodnie z art. 26 ust. 1 i 3 ww. ustawy?
  • 17.08.2016Wydatki na prowadzenie bloga w kosztach działalności
    Pytanie podatnika: Czy wydatki związane z prowadzeniem bloga i tworzeniem artykułów w nim publikowanych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
  • 11.02.2016Unikanie opodatkowania a pozorność czynności prawnej
    Teza: 1. Przepis art. 199a § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) ma zastosowanie jedynie w przypadku stwierdzenia istnienia w obrocie pozornej czynności prawnej, a nie czynności prawnej dokonanej wyłącznie w celu osiągnięcia zamierzonego rezultatu podatkowego, nie mającej jednak cech czynności pozornej.
  • 06.08.2013Dotacje z powiatowego urzędu pracy
    Oprócz dotacji z funduszy unijnych źródłem finansowania działalności gospodarczej mogą być środki z funduszy krajowych, np. dotacje z Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
  • 12.11.2012Rozliczenie zakupu prawa do domeny internetowej
    Zakup domeny internetowej może wiązać się z nabyciem zarówno prawa do domeny, które wynika z rejestracji u rejestratora, jak i prawa do korzystania z nazwy domeny, która może stanowić utwór w rozumieniu ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r., nr 90, poz. 631, z późn. zm., dalej: prawo autorskie).
  • 30.11.2006Firmowa strona WWW jako KUP
    Pytanie: Jestem osobą fizyczną opłacającą podatek dochodowy na zasadach ogólnych. Postanowiłem zareklamować usługi swojej firmy w Internecie poprzez założenie firmowej strony WWW. Czy wydatki poniesione na założenie strony (wykupienie domeny, miejsca na serwerze, zaprojektowanie strony itp.) można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w pełnej wysokości, czy tylko do wysokości 0,25% przychodu?
  • 16.01.2006Interpretacja US-I-1A-415-10/05 z dnia 22.08.2005 r. - Urząd Skarbowy w Bielsku Podlaskim
    Pytanie podatnika: W której kolumnie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (10 czy 14) należy ewidencjonować wydatki poniesione na zakup prawa do domeny internetowej?