Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

IBPB-1-2/4510-213/16/MW

  • 19.01.2010Dobrowolne wpłaty na niekomercyjny serwis WWW w rozliczeniu rocznym
    Pytania podatnika: Czy dobrowolne wpłaty na konto podatnika prowadzącego niekomercyjny serwis internetowy stanowią przychody z innych źródeł, o których mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
    • 16.11.2009Orzecznictwo podatkowe: Podróże służbowe członków zarządu a PIT
      Z uzasadnienia: Członek zarządu otrzymujący świadczenie odnosi określoną korzyść, ponieważ ponoszone przez niego wydatki na pokrycie diet i innych należności za czas podróży są mu zwracane przez Spółkę. Gdyby Spółka nie finansowała tego rodzaju kosztów, to członkowie Zarządu sami ponosiliby ciężar tych wydatków. Tak więc członkowie Zarządu otrzymują materialną korzyść, którą w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy zaliczyć do przychodów.
      • 15.06.2009Wspólnoty mieszkaniowe: Sprzedaż strychu na cele mieszkaniowe
        Pytanie podatnika: Czy dochód uzyskany ze sprzedaży strychu na cele mieszkaniowe, a przeznaczony na remont budynku mieszkalnego wspólnoty mieszkaniowej, jest wolny od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
        • 05.05.2009Konwersja wierzytelności na udziały w spółce kapitałowej
          Pytania podatnika: 1. Czy opisany przez wnioskodawcę czynność zwalnia wnioskodawcę od zastosowania zapisów art. 12 ust. 1 pkt. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w związku należy zastosować zapisy art. 15 ust. 1j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
          • 18.02.2009Firmowy piknik może być kosztem podatkowym
            Pytanie podatnika: Czy w opisanej koszty imprezy integracyjnej w tym zarówno koszty uczestnictwa w imprezie pracowników jak i ich najbliższej rodziny mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów przez podatnika, w rozumieniu art. 15 ust 1 ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych w pełnym zakresie?
            • 15.05.2008Składki podstawowe w ramach PPE jako KUP
              Pytanie podatnika: Czy wydatki Spółki z tytułu opłacania składek z tytułu zakładowej umowy emerytalnej na podstawie przepisów o pracowniczym programie emerytalnym w formie grupowego ubezpieczenia na życie pracowników z zakładem ubezpieczeń można wliczyć do kosztów uzyskania przychodów Spółki?

            « poprzednia strona [ 1 ] ... [ 6 ] . [ 7 ] . [ 8 ] . [ 9 ] . [ 10 ] . [ 11 ] . [ 12 ] . [ 13 ] . [ 14 ] . [ 15 ]