Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

FAKTURA NA USŁUGĘ TURYSTYCZNĄ

  • 12.12.2018NSA. VAT marża: Impreza dla klientów nie jest usługą turystyczną
    Z uzasadnienia: Jednym z warunków stosowania procedury VAT marża dla usługi turystyki jest to, aby podatnik działał we własnym imieniu i na własny rachunek ale "na rzecz nabywcy usługi". (...) Powodem zakupów przeznaczonych na zorganizowanie wyjazdu nie było to, że spółka od razu działa na rzecz swojego konkretnego klienta, lecz to, iż musiała stworzyć dla swojej dyspozycji tego rodzaju nagrodę, aby wywiązać się z warunków regulaminu i przyznać ją temu, kto osiągnął obrót na określonym poziomie i w określonym czasie. W takim stanie rzeczy, nie został więc spełniony przewidziany w art. 119 ust. 3 pkt 2 ab initio ustawy o VAT warunek działania na rzecz nabywcy usługi turystyki.
    • 04.10.2016VAT marża w turystyce: Dokumenty bez danych stron transakcji
      Pytanie podatnika: Czy otrzymany dokument w postaci vouchera jest jednocześnie podstawą do zastosowania procedury VAT marża dla usług turystycznych przy wystawianiu faktury VAT dla klienta podatnika?
      • 27.06.2013Poczęstunek w trakcie wycieczki a koszty uzyskania przychodów
        Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć w koszty organizacji wycieczki (imprezy turystycznej) wydatek na mini poczęstunek w autokarze przeznaczony dla uczestników wyjazdu?
        • 25.04.2013Dopłata do wypoczynku dzieci pracowników a PIT
          Pytanie podatnika: Czy do form wypoczynku dzieci i młodzieży wyszczególnionych w art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o PIT można zaliczyć pobyt w ośrodku, usługę hotelową, pobyt hotelowy, pobyt w ośrodku hotelowym łącznie z usługą gastronomiczną, usługę turystyczną, imprezę turystyczną? Czy dopłaty do wypoczynku organizowanego na własną rękę przez pracowników korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych?
          • 17.04.2012Usługi turystyczne a opodatkowanie VAT
            Pytanie podatnika: Czy usługa, polegająca na organizowaniu wyjazdów na konferencje branżowe, świadczona na terenie Unii Europejskiej i poza nią na zlecenie polskiego podmiotu, może być w świetle ustawy o podatku od towarów i usług uznana za usługę, którą określa art. 119, objętą szczególną procedurą opodatkowania usług turystycznych, na udokumentowanie której wystawia się fakturę „VAT marża”? Jaką stawkę zastosować?