Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

artykuły bilans

  • 01.07.2019PIT. Bon żywnościowy zamiast posiłku i napoju. A co z PIT?
    Pytanie: Czy przekazywane pracownikom, celem wywiązania się przez Wnioskodawcę z obowiązku zapewnienia posiłków profilaktycznych oraz napojów, bony żywieniowe są traktowane jako inne dowody uprawniające do uzyskania na ich podstawie posiłków, artykułów spożywczych lub napojów bezalkoholowych określone art. 21 ust. 1 pkt 11b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym wartość finansowanych przez Wnioskodawcę ze środków obrotowych bonów, będzie stanowić przychód pracownika zwolniony z opodatkowania?
    • 26.02.2019Sprawozdania finansowe w 2019 roku - nowe zasady sporządzania i udostępniania
      Sprawozdanie finansowe to zestaw informacji obrazujących sytuację firmy, zawierający dane wskazane w ustawie o rachunkowości. Podmioty zobowiązane do prowadzenia księgowości w formie określonej w tej ustawie zobowiązane są do sporządzenia - a następnie udostępnienia sprawozdania finansowego. Od 1.10.2018 r. obowiązują w tym zakresie istotne zmiany, dotyczące wszystkich bez wyjątku zobowiązanych firm.
      • 25.02.2019Sprawozdania finansowe w 2019 roku - nowe zasady sporządzania i udostępniania
        Sprawozdanie finansowe to zestaw informacji obrazujących sytuację firmy, zawierający dane wskazane w ustawie o rachunkowości. Podmioty zobowiązane do prowadzenia księgowości w formie określonej w tej ustawie zobowiązane są do sporządzenia - a następnie udostępnienia sprawozdania finansowego. Od 1.10.2018 r. obowiązują w tym zakresie istotne zmiany, dotyczące wszystkich bez wyjątku zobowiązanych firm.
        • 23.11.2018Kupony żywieniowe zamiast posiłków profilaktycznych - nie zawsze zwolnione z PIT
          W sytuacji, gdy pracodawca nie ma kontroli nad tym jakie posiłki lub produkty spożywcze są kupowane przez pracownika i czy produkty te istotnie mają służyć przygotowaniu przez niego właściwego posiłku spełniającego normy określone w rozporządzeniu w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów – brak jest możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego z PIT.
          • 11.10.2010PKPiR: Księgowanie zwrotu przeterminowanych towarów do dostawcy
            Pytanie podatnika: Czy postąpiliśmy prawidłowo ujmując fakturę korygującą dotyczącą zwrotu towaru zakupionego w 2009 roku w styczniu 2010, czyli w momencie faktycznego zwrotu przedmiotowych towarów handlowych?
            • 19.08.2010Reprezentacja czy reklama? Warto powalczyć z fiskusem
              Publikowaliśmy ostatnio wiele materiałów, wskazujących na zaostrzenie stanowiska fiskusa w odniesieniu do wydatków poniesionych na pokrycie kosztów związanych ze spotkaniami z kontrahentami w restauracjach. Organy podatkowe ostatnio wyjątkowo zgodnie twierdzą, że poczęstunek w restauracji, nawet bezalkoholowy, nosi cechy reprezentacji, bez względu na wystawność tego poczęstunku. Odrzucany jest argument przedsiębiorców, że spotkanie przy posiłku jest uznawane za zwyczajowy sposób prowadzenia interesów i w żaden sposób nie wyróżnia zapraszającego, nie podnosi jego prestiżu i nie nosi znamion wystawności czy okazałości. Jeszcze niedawno były to kryteria, którymi kierowały się izby skarbowe, wypowiadając się w kwestii możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania takich wydatków.
              • 26.06.2007Biuletyn HWHN-Polska Nr 1 - informacje podatkowe i gospodarcze z rynku niemieckiego
                Informowaliśmy wczoraj o nawiązaniu współpracy z MORISON Steuerberatungsgesellschaft mbH z Kolonii. Dzisiaj publikujemy pierwszy biuletyn informacyjny (będą ukazywać się w cyklu kwartalnym), w którym nasz Partner przedstawia się i prezentuje informacje z zakresu niemieckiego prawa podatkowego i ubezpieczeń społecznych.
                • 27.03.2006Opodatkowanie odszkodowania wypłaconego w ramach umowy o zakazie konkurencji
                  Pytanie podatnika: Czy wolne jest od podatku dochodowego od osób fizycznych wypłacane co miesiąc byłemu pracownikowi odszkodowanie z tytułu zakazu konkurencji oraz czy w przypadku obciążenia podatkiem rat odszkodowania, pracodawca zobowiązany jest do naliczania i poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?