Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

bilety basen

  • 10.07.2018Karty MultiSport z ZFŚS a przychód pracownika
    Pytanie: Czy otrzymane przez pracownika dofinansowanie do Kart MultiSport ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
    • 19.10.2016WSA. Kasy rejestrujące. Korekta sprzedaży przy zawyżeniu stawki VAT
      Z uzasadnienia: W sytuacji gdy cena brutto za towar bądź usługę uległa zmniejszeniu, nadpłacony przez nabywcę podatek powinien być mu zwrócony. Jeśli byłoby to możliwe, nie następowałaby korekta przychodu dla potrzeb podatku dochodowego. W rozpoznawanej sprawie sytuacja taka nie występuje. Spółka nie ma możliwości zwrotu nadpłaconego podatku VAT klientom indywidualnym, brak jest bowiem możliwości zidentyfikowania nabywców usług. W takiej sytuacji kwota nadpłaconego podatku od towarów i usług będzie powiększała przychód dla potrzeb podatku dochodowego.
      • 16.06.2016Półkolonie i kolonie dla dzieci a opodatkowanie VAT
        Pytanie podatnika: Czy opisane usługi organizowania półkolonii oraz kolonii dla dzieci na podstawie przepisów o systemie oświaty, mogą korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy o VAT?
        • 13.05.2016Korekta sprzedaży zaewidencjonowanej w kasie z błędną stawką VAT
          Pytanie podatnika: Czy Spółka może skorygować stawkę i kwotę podatku VAT z 23% na 8% dla sprzedaży biletów ewidencjonowanych przy użyciu drukarek fiskalnych, uprawniających klientów indywidualnych do korzystania z saun, basenów sportowych i Aquaparku - w oparciu o miesięczne wydruki z systemu ESOK (Elektroniczny System Obsługi Klienta), poprzez który Spółka sprzedaje klientom bilety wstępu w porównaniu z ewidencją wynikającą z drukarek fiskalnych?
          • 23.03.2015Usługi medyczne, zabiegi i bilety wstępu a stawka VAT
            Pytanie podatnika: Czy sprzedaż karnetów lub pojedynczych biletów wstępu do Kompleksu do samodzielnego korzystania przez klienta, powinno być traktowane dla potrzeb podatku VAT jako świadczenie w zakresie wstępu do miejsca, gdzie możliwe jest aktywne spędzanie wolnego czasu (rekreacja) i podlegać będzie opodatkowaniu stawką VAT 8%. Czy sprzedaż zabiegów fizjoterapeutycznych jest zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT?
            • 01.09.2014Po co chodzi się na siłownię? Kłopotliwe rozliczenia VAT
              Pisałem jakiś czas temu o problemach z rozliczaniem podatku od towarów i usług od biletów wstępu do obiektów sportowych. Wejście do obiektu: siłowni, kina czy na basen, zdaniem organów podatkowych nie jest tym samym.
              • 31.07.2014Karta dużej rodziny. Zniżki powodują przychód do opodatkowania?
                Pytanie podatnika: Czy rodziny objęte programem „R. Karta Dużej Rodziny” uzyskują przychód w rozumieniu art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy w związku z tym Wnioskodawca jest zobowiązany wystawić tym rodzinom (osobom) PIT-8C?
                • 13.01.2014Wejść i korzystać czy tylko patrzeć, czyli kłopotliwe rozliczenia VAT
                  Prawo podatkowe pełne jest pułapek i – wątpliwej niestety jakości – niespodzianek. Podatnik nie do końca wie, jak swoje wątpliwości rozwiązywać. Niejednokrotnie zupełnie nieświadomie popełnia błędy, przez co naraża się na spory z fiskusem. Przykładem mogą być kłopotliwe rozliczenia dla celów VAT biletów wstępu.
                  • 01.08.2013Bilet lub karnet na siłownię a VAT
                    Pytanie podatnika: Czy zakup jednorazowego biletu wstępu albo karnetu uprawniającego do wstępu na siłownię, skorzystania ze znajdujących się tam urządzeń, bez możliwości uzyskania porady wykwalifikowanego instruktora będzie opodatkowany stawką VAT w wysokości 8 %? Czy zakup biletu albo karnetu z możliwością uzyskania porady wykwalifikowanego instruktora będzie opodatkowany stawką VAT w wysokości 8%?
                    • 17.01.2013Świadczenia dla pracowników ze środków obrotowych a VAT
                      Pytanie podatnika: Spółka zakupuje dla pracowników ze środków obrotowych świadczenia sportowe (pakiet obejmujący wstęp na obiekty sportowe oraz pakiet w ramach którego użytkownicy są uprawnieni do udziału w zajęciach sportowych), a także bilety do kina i karnety na basen (dodatkowe bilety). Ze świadczeń sportowych pracownicy będą mogli skorzystać za częściową odpłatnością, natomiast z dodatkowych biletów - nieodpłatnie. Czy spółka powinna naliczać podatek VAT wyłącznie od wartości świadczeń, którymi są obciążani pracownicy, a kwota potrącona z pensji pracownika powinna być rozpoznana jako wartość brutto? Czy spółka powinna naliczać podatek VAT od nieodpłatnego przekazania dodatkowych biletów pracownikom?
                      • 23.11.2012Przychody pracownika: Świadczenia z ZFŚS a podatek dochodowy
                        Pytanie podatnika: Czy od wszystkich wykorzystanych przez pracowników świadczeń należy z wynagrodzenia potrącić podatek dochodowy od osób fizycznych? Czy wśród wymienionych świadczeń są takie, które korzystają ze zwolnienia z podatku?
                        • 27.07.2012Stawka VAT na karnety, bilety i wejściówki
                          Pytanie podatnika: Czy wejściówki jednorazowe i karnety (wstęp wielorazowy) do klubu, niezwierające oznaczenia czasu i rodzaju usług dostępnych w klubie korzystają z opodatkowania 8% stawką VAT?
                          • 23.07.2012Import usług nabywanych przez biuro turystyczne
                            Pytanie podatnika: Czy biuro turystyczne, rozliczające się w systemie VAT marża na podstawie art. 119 ustawy o podatku od towarów i usług, ma obowiązek rozpoznać import usług z tytułu nabywanych dla bezpośredniej korzyści turysty usług o charakterze turystycznym, takich jak: transportowe, hotelowe, gastronomiczne, kateringowe, przewodnickie, parkingowe, wejść do muzeów, teatrów, na cmentarze (nekropolie) i różne imprezy kulturalne, sportowe, rekreacyjne (np. wieczory folklorystyczne, wejścia na basen itp.)?