Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

DRUK WNIOSKU STWIERDZENIE NADPŁATY 2016

  • 14.09.2017NSA: Nadwyżka VAT naliczonego nad należnym nie może być zaliczona na poczet podatku od nieruchomości
    TEZA: Artykuł 76 § 1 w związku z art. 76b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, ze zm.) nie daje podstawy do zaliczenia przez naczelnika urzędu skarbowego nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w podatku od towarów i usług na poczet zobowiązań podatkowych, do których określenia czy ustalenia właściwy jest organ jednostki samorządu terytorialnego.
    • 29.07.2016NSA. Korekta deklaracji VAT w celu odliczenia podatku naliczonego. Jak liczyć termin?
      Zarówno w stanie prawnym obowiązującym przed dniem 1 stycznia 2014 r., jak i po tej dacie korekta deklaracji podatkowej, o której mowa w art. 86 ust. 13 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług może być złożona tylko za okres w którym podatnik otrzymał fakturę potwierdzającą dokonanie czynności podlegającej opodatkowaniu, nie później jednak niż w ciągu 5 lat licząc od początku roku, w którym otrzymał tę fakturę - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
      • 14.06.2016Rozliczenie roczne. Korekta zeznań podatkowych złożonych przez ZUS
        Pytanie: W latach 2011-2014 jedynym moim dochodem była renta rodzinna. ZUS rozliczał mnie za te lata na formularzu PIT-40A. Osobiście nie składałam odrębnego formularza. Dowiedziałam się, że za wszystkie te lata mogłam skorzystać z ulgi z tytułu wychowania dziecka. Czy istnieje możliwość złożenia korekt rocznego obliczenia podatku oraz złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty?
        • 25.05.2016Uchwała NSA. Odpowiedzialność za długi podatkowe spadkodawcy
          Do decyzji o zakresie odpowiedzialności spadkobiercy przewidzianej w art. 100 Ordynacji podatkowej, nie stosuje się art. 68 § 1 powołanej ustawy, czyli nie ma do niej zastosowania trzyletni termin. Zdaniem sądu jest to decyzja o charakterze deklaratoryjnym, a nie konstytutywnym. Decyzja, o której mowa w art. 100 Ordynacji nie tworzy stosunków prawnych istotnych dla spadkobierców, nie tworzy dla nich sama przez się obowiązków, ani też nie nadaje im uprawnień - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.