Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

zakup motoroweru odliczenie podatku vat

  • 24.04.2020Czy VAT z opłaty za badania techniczne samochodu podlega odliczeniu?
    Gdy pojazd mieści się w definicji samochodu ciężarowego to z faktury za przegląd techniczny takiego samochodu możliwe jest pełne odliczenie VAT. Inaczej wygląda sprawa w przypadku samochodów osobowych. W myśl ogólnych zasad, do odliczenia przyjąć należy połowę VAT naliczonego a pozostała jego część niepodlegająca odliczeniu zwiększa koszty uzyskania przychodu. W przypadku jednak, gdy przegląd techniczny dotyczy samochodu osobowego zgłoszonego w urzędzie skarbowym na druku VAT-26, dla którego podatnik prowadzi szczegółową ewidencję przebiegu pojazdu, vatowiec ma prawo do pełnego odliczenia naliczonego VAT.
  • 16.10.2019Czy VAT z opłaty za badania techniczne samochodu podlega odliczeniu?
    Zgodnie z art. 81 ust. 1 ustawy z 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawić go do badania technicznego.  Z kolei w myśl art. 81 ust. 6 tejże ustawy okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się:
  • 14.08.2018Odliczanie VAT od wydatków na motocykl
    Pytanie: Czy przysługuje pełne (100%) prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT z tytułu wydatków ponoszonych w związku z nabyciem, użytkowaniem na podstawie umowy leasingu, nabyciem paliwa i eksploatacją motocykli typu cross, które nie posiadają homologacji, nie podlegają rejestracji, nie mają wbudowanego licznika przebiegu pojazdu i nie mogą być użytkowane na drogach publicznych, na ogólnych zasadach uregulowanych w art. 86 ustawy o podatku od towarów i usług?
  • 24.10.2014Odliczenie VAT od zakupu samochodu będącego nagrodą w loterii
    Pytanie podatnika: Agencja zamierza zawrzeć ze swoim kontrahentem umowę o współpracy, której przedmiotem będzie świadczenie przez Agencję na rzecz klienta kompleksowej usługi marketingowej polegającej na organizacji i prowadzeniu loterii? Czy Agencji będzie przysługiwać prawo do odliczenia, zgodnie z art. 86a ust. 1 i 2 ustawy o podatku od towarów i usług, 50% podatku VAT wynikającego z faktury VAT potwierdzającej zakup samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę dla uczestników loterii?
  • 16.09.2011Prawo do odliczenia VAT przy zakupie motoroweru
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność handlowo-usługową, polegającą na wykonywaniu projektów, doradztwie w ramach prowadzonej działalności. Wykonując te prace często przemieszcza się do klientów. W celu sprawnego dotarcia do klientów Wnioskodawca zakupił motorower o pojemności silnika 49,2 cm3, o max prędkości do 50 km/h. Czy Wnioskodawca może odliczyć podatek VAT w pełnej wysokości od zakupu motoroweru?