Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

artyści usługi kulturalne vat

  • 12.03.2015Usługi kulturalne i artystyczne a zwolnienie z VAT
    Pytanie podatnika: Czy świadczone przez Wnioskodawcę (artystę wykonawcę) usługi kulturalne, polegające na wystawianiu przedstawień artystycznych w postaci koncertów wspólnie z innymi artystami zatrudnianymi przez niego na podstawie umów o dzieło, korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy?
    • 14.08.2014Usługi kulturalne a opodatkowanie VAT
      Teza: Nie można instytucji zwolnionych z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (j.t. Dz.U. z 2011 r., nr 177, poz. 1054 ze zm.) zawężać do podmiotów prawa publicznego oraz instytucji kultury wpisanych do rejestru na podstawie art. 14 ust. 3 ustawy z 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (j.t. Dz. U. z 2001 r., nr 13, poz. 123 ze zm.)
      • 31.10.2012Usługi fotograficzne a VAT
        Pytanie: Jestem czynnym podatnikiem VAT i prowadzę jednoosobową agencję reklamowo-artystyczną - pośredniczę w organizowaniu koncertów muzyki poważnej i rozrywkowej. Za wykonywanie dzieła artystycznego pobieram honorarium na podstawie faktur VAT. Przedmiotowa działalność polega m.in. na wykonywaniu zdjęć z wydarzeń, które są przeze mnie organizowane. Zdjęcia te służą jako materiał do wykonywania np. plakatów, zapowiedzi na stronach www przed wydarzeniem koncertowym. A po koncercie wykorzystuje się je jako sprawozdanie fotograficzne i umieszcza np. na stronach www czy w prasie. Jaką stawką podatku VAT należy objąć działalność fotograficzną?
        • 16.07.2012Podatek VAT od koncertu
          Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą i jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Działalność Zainteresowanego polega na tym, iż jest liderem zespołu muzycznego i dobiera do grania koncertów muzyków, którzy pracują na umowę o dzieło z przeniesieniem praw autorskich. Świadczone przez Zainteresowanego usługi są usługami kulturalnymi. Za zrealizowane koncerty Zainteresowany otrzymuje wynagrodzenie w formie honorarium. Stroną umów cywilnoprawnych z kontrahentami jest Wnioskodawca. Czy w 2012 roku, Wnioskodawca może za zagrany koncert wystawiać faktury VAT ze zwolnieniem z podatku VAT?
          • 23.04.2012VAT od honorarium artysty
            Interpelacja nr 2857 do ministra finansów w sprawie opodatkowania usług kulturalnych świadczonych przez artystów w związku z zawarciem umowy na rzecz artystów przez ich agentów