Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

nieodpłatne zniesienie współwłasności po śmierci żony

  • 20.06.2016Podział majątku po rozwodzie to opodatkowana darowizna?
    Pytanie podatnika: Czy zawarcie umowy podziału majątku wspólnego po rozwodzie, w wyniku którego były mąż nabędzie własność nieruchomości bez spłaty byłej małżonki mieści się w zakresie przepisu art. 1a pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn?