Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

drobne materiały reklamowe

  • 29.11.2019Wydatki związane z udziałem w targach branżowych
    Granica pomiędzy reprezentacją i reklamą jest płynna. Żadne z tych pojęć nie jest w ustawach podatkowych definiowane, a jednocześnie - wydatki na reklamę będą najczęściej stanowić koszt uzyskania, a na reprezentację nie. Nie dziwi zatem, że na tle kwalifikacji tego rodzaju wydatków podatnicy i fiskus wiodą nieustający spór. Dzisiejsza interpretacja dotyczy właśnie wydatków, co do których zgody chyba nigdy nie będzie. 
    • 23.11.2016NSA. Atrakcje dla uczestników szkoleń i konferencji jako koszt podatkowy
      Z uzasadnienia: "Około konferencyjne" wydatki kształtują wizerunek firmy, powodują pozytywne postrzeganie przedsiębiorcy przez osoby, do których ten przekaz jest kierowany. Zatem, wydatki na występy artystyczne, zajęcia rekreacyjne oraz kolacje poniesione w ramach konferencji sprzedażowych oraz szkoleń produktowych są tego rodzaju wydatkami, których jedynym (głównym) celem jest tworzenie lub poprawa wizerunku firmy na zewnątrz i podlegają one wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów na zasadach określonych w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT.
      • 22.04.2014Wydatki na zakup materiałów reklamowych w kosztach podatkowych
        Pytanie podatnika: Czy dokonywane w związku z prowadzonymi akcjami marketingowymi, wydatki na zakup materiałów reklamowych mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
        • 20.09.2012Drobne prezenty dla klientów a VAT
          Pytanie podatnika: Czy nieodpłatne wydanie towarów przez spółkę, w sytuacji gdy łączna cena nabycia wydanych jednorazowo danej osobie towarów przekracza 100 złotych, lecz cena nabycia jednostkowych towarów składających się na dane wydanie, określona w momencie przekazania towaru, nie przekracza 10 złotych, przy braku ewidencji, o której mowa w art. 7 ust. 4 pkt 1 ustawy VAT, nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu ustawy VAT i tym samym nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
          • 12.07.2012Prawo do odliczenia VAT od zakupu produktów spożywczych
            Pytanie podatnika: Wnioskodawca dla wszystkich zatrudnionych w zakładzie pracowników organizuje dwa razy w roku spotkania (przed świętami Wielkanocnymi i Bożego Narodzenia). Na tych spotkaniach Zainteresowany przedstawia sytuację gospodarczo-ekonomiczną firmy i jednocześnie składa życzenia pracownikom. Zebrania są organizowane na terenie zakładu, w jednym z działów firmy i w czasie godzin pracy. Przy okazji tych zebrań pracodawca kupuje ciastka, owoce, cukierki, którymi częstuje pracowników. Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia VAT z faktur na zakupy ww. produktów spożywczych i czy ma obowiązek wykazania VAT należnego od tych faktur?
            • 12.04.2012Opodatkowanie PIT nagród z tytułu uczestnictwa w konkursach
              Pytanie podatnika: Czy wydanie przez Wnioskodawcę nagrody w organizowanym konkursie, ogłaszanym za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej zamieszczonej w sieci Internet, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego w podatku dochodowym?
              • 26.09.2011Poczęstunek dla pracowników i kontrahentów a podatek VAT
                Pytanie podatnika: Wnioskodawca zatrudnia pracowników i ponosi na ich rzecz wydatki, takie jak: kawa, herbata, soki, śmietanka do kawy, cukier, słodycze. Produkty spożywcze serwowane są pracownikom podczas spotkań, narad, szkoleń, w czasie pracy w siedzibie firmy. Drobne poczęstunki są również podawane osobom należącym do organów spółki w trakcie rad nadzorczych lub zebrań zarządu, a także podczas spotkań z kontrahentami. Czy od zakupu tych produktów Wnioskodawca może odliczyć VAT? Czy drobne poczęstunki dla ww. osób należy potraktować jako dostawę towarów zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 i czy zatem należy odprowadzić VAT należny?
                • 29.08.2008Wydatki na reprezentację i reklamę a koszt podatkowy
                  Zgodnie z obowiązującym do końca 2006 r. stanem prawnym, ustawodawca nie uznawał za koszty uzyskania przychodów wydatków na reprezentację i reklamę w części przekraczającej 0,25 % przychodów, chyba że reklama była prowadzona w środkach masowego przekazu lub publicznie w inny sposób. Do końca 2006 r. bardzo istotne było właściwe rozróżnienie wydatków traktowanych jako reprezentacja, reklama limitowana oraz reklama nielimitowana – prowadzona w środkach masowego przekazu lub publicznie w inny sposób. Obowiązujące przepisy ograniczające możliwość zaliczania wydatków promocyjno - reklamowych w poczet kosztów podatkowych dzieliły je na: