Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

zakres przeprowadzanego remontu

  • 20.02.2018Remont kapitalny środków trwałych w kosztach podatkowych
    Pytanie: Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na remonty kapitalne (zakwalifikowane w myśl przyjętej polityki rachunkowości Spółki jako remonty cykliczne począwszy od dnia 1 stycznia 2018 roku tj. zgodnie ze standardami „MSSF”) poprzez odpisy amortyzacyjne środków trwałych a nie jednorazowo?
  • 06.02.2015Moment zaliczenia do kosztów wydatków na remont kapitalny
    Pytanie podatnika: Czy ponoszone przez spółkę wydatki z tytułu remontów kapitalnych sprzętu (infrastruktury) będą stanowić koszty pośrednie potrącalne w dacie poniesienia, rozliczane proporcjonalnie za okres którego dotyczą, zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o CIT? Czy data (dzień) poniesienia kosztu w rozumieniu art. 15 ust. 4e ww. ustawy w przypadku wydatków na remonty generalne to data ujęcia tego wydatku jako kosztu (data dokonania odpisu kosztu w formie odpisu amortyzacyjnego w ewidencji rachunkowej) na podstawie przepisów bilansowych (MSR)?