Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

amortyzacja tysięcy

  • 23.04.2019MF: Najem kilku mieszkań też może być objęty ryczałtem
    Wysokość płaconego podatku nie jest czynnikiem, który określa, że dane przychody są zaliczane do określonego źródła przychodów. Tak samo takim czynnikiem nie powinna być ilość lokali wynajmowanych, czy okres, na jaki te lokale są wynajmowane (najem długoterminowy, czy najem krótkoterminowy). Zryczałtowana forma opodatkowania przychodów z najmu pozwala podatnikom na płacenie podatków w sposób uproszczony, a jednocześnie stanowi źródło dochodów budżetu Państwa. Natomiast pojawiające się rozbieżności są nieodłączne przy stosowaniu prawa w praktyce - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.
    • 12.09.2018Szybka amortyzacja nowych środków trwałych do 100 tys. Zł
      Pytanie: Wnioskodawca nabył w kwietniu br. fabrycznie nowe środki trwałe (zacieraczki do polerowania posadzek betonowych), po 71 600 zł każda. Czy Wnioskodawca miał prawo naliczyć od tych środków trwałych odpisy amortyzacyjne w łącznej kwocie 100 000 zł oraz czy miał prawo zaliczyć kwotę naliczonych odpisów amortyzacyjnych w kwocie łącznej 100 000 zł w miesiącu kwietniu 2018 r. do kosztów uzyskania przychodu?
      • 29.11.2017Podatki 2017: Jednorazowa amortyzacja nowych środków trwałych do 100 tys. zł
        Pytanie: W 2017 r. Wnioskodawca nabył dwa fabrycznie nowe środki trwałe (zacieraczki do polerowania posadzek betonowych o wartość początkowej 71 000 zł każda, KŚT: 581). W sierpniu 2017 r. Wnioskodawca dokonał jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej tych środków w wysokości 100 000 zł (71 000 zł + 29 000 zł). Natomiast od pozostałej wartości początkowej drugiej zacieraczki, tj. 42 000 zł, również od miesiąca sierpnia nalicza odpisy amortyzacyjne wg metody degresywnej. Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo?
        • 01.06.2017Amortyzacja samochodu a koszty uzyskania przychodów
          Pytanie podatnika: Czy amortyzacja ww. środka trwałego będzie stanowiła koszt uzyskania przychodu?
          • 26.09.2012Indywidualna stawka amortyzacji dla zmodernizowanego środka trwałego
            Pytanie podatnika: Czy po zmodernizowaniu używanego środka trwałego, którego wartość początkowa po ulepszeniu wzrosła z 5.400,00zł do 47.598,33 zł, tj. o 42.198,33 zł, spółka zasadnie kontynuuje stosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej w wysokości 50% rocznie od „nowej” wartości początkowej, tj. 47.598,33 zł, czy też powinna ją zmienić (obniżyć) z 50% do 33,3%, wskutek zmiany (podwyższenia) wartości początkowej zmodernizowanego środka trwałego?
            • 28.08.2012Amortyzacja środków trwałych dokonywana przez SKOK-i
              Posiadane przez spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową składniki majątku, jakkolwiek spełniające cechy przypisywanym środkom trwałym i posiadające istotne przedmiotowo cechy uprawniające do zaliczenia tych składników do środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, są użytkowane wyłącznie na potrzeby statutowe, a zatem nie w celu osiągnięcia przychodów. Z tego względu wydatki poniesione na nabycie tychże składników majątku nie mogą obciążać kosztów uzyskania przychodów poprzez dokonywanie od nich odpisów amortyzacyjnych.
              • 27.10.2011Amortyzacja znaku towarowego
                Prawo do znaku towarowego, w rozumieniu art. 16b ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych, jako prawo podmiotowe dotyczy wyłącznie prawa do znaku zarejestrowanego, które ten status nabywa z chwilą rejestracji. Przymiotu tego nie ma znak towarowy niezarejestrowany, w tym również zgłoszony do rejestracji - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
                • 21.07.2010Amortyzacja pawilonów handlowych wybudowanych na wydzierżawionym gruncie
                  Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca miał prawo, od dnia 1 stycznia 2005 r. do chwili obecnej, naliczania odpisów amortyzacyjnych według stawki amortyzacyjnej w wysokości 10%, od wartości początkowej przyjętych do użytkowania przedmiotowych pawilonów handlowych nietrwale związanych z gruntem, ewidencjowania ich w podatkowej księdze przychodów i rozchodów i zaliczania do kosztów uzyskania przychodu danego okresu rozliczeniowego?