Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

akcje kursy

  • 06.07.2015Czy akcje fantomowe są przychodem pracownika?
    Pytanie podatnika: Czy przyznanie Uczestnikom akcji fantomowych spowoduje powstanie po ich stronie przychodu podlegającego opodatkowaniu w momencie realizacji praw wynikających z akcji fantomowych, czyli w momencie, w którym wypłata z Programu stanie się należna (a nie na żadnym wcześniejszym etapie), który w konsekwencji stanowić będzie przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym na Spółce nie będą ciążyły obowiązki płatnika w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ale obowiązki informacyjne polegające na sporządzeniu informacji PIT-8C?
    • 28.04.2015Prezenty w sprzedaży premiowej a koszty podatkowe
      Wiele podmiotów, organizując różnego rodzaju akcje promocyjne i sprzedaż premiową, kupuje dla swoich klientów prezenty. Czy tego rodzaju wydatki mogą być kosztem uzyskania przychodów? Zobaczmy.
      • 27.04.2015Prezenty w sprzedaży premiowej a koszty podatkowe
        Wiele podmiotów, organizując różnego rodzaju akcje promocyjne i sprzedaż premiową, kupuje dla swoich klientów prezenty. Czy tego rodzaju wydatki mogą być kosztem uzyskania przychodów? Zobaczmy.
        • 05.05.2014Wirtualne bitcoiny a opodatkowanie VAT
          Pytanie podatnika: Czy obrót walutą bitcoin jest opodatkowany podatkiem VAT? Czy pierwsze wprowadzenie na rynek waluty bitcoin jest opodatkowane podatkiem VAT... Przez "wprowadzenie na rynek" Wnioskodawca rozumie sprzedaż nowowykopanych kryptowalut.
          • 02.04.2012Stosowanie kursu historycznego do ustalania różnic kursowych
            Pytanie podatnika: Spółka do zapłaty zobowiązań wyrażonych w walucie obcej stosuje kurs historyczny i wykorzystuje do wyceny waluty metodę FIFO, tj. w momencie otrzymania zapłaty od kontrahenta Spółka przelicza płatności, które wpływają na rachunek walutowy po kursie kupna z dnia wpływu waluty, ogłaszanym przez bank obsługujący ten rachunek i po tym samym kursie kupna Spółka przelicza walutę na PLN gdy dokonuje zapłaty za zobowiązania tymi środkami. W takim przypadku Spółka nie ustala różnic kursowych od tzw. własnych środków pieniężnych (na rachunku walutowym). Czy Spółka postępuje prawidłowo?