Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

aranżacja

  • 14.03.2017Wydatki na aranżację lokalu dla potrzeb najemcy jako koszt podatkowy
    Pytanie podatnika: Czy ponoszone przez Spółkę Cywilną koszty prac aranżacyjnych, które nie powodują zwiększenia wartości budynku lub innych środków trwałych, stanowią dla jej wspólników będących osobami fizycznymi, w tym Wnioskodawcy, inne niż bezpośrednio związane z przychodami koszty uzyskania przychodów potrącane w dacie ich poniesienia, tj. w dniu, na który nastąpiło ich ujęcie w księgach rachunkowych, na koncie kosztów, innym niż konto rezerw lub biernych rozliczeń międzyokresowych kosztów, na podstawie otrzymanej faktury (rachunku) albo na podstawie innego dowodu księgowego w przypadku braku faktury (rachunku)?
    • 12.07.2016Wydatki na zakup garażu w kosztach działalności
      Pytanie podatnika: Wnioskodawca zakupił mieszkanie, z przeznaczeniem jego części do prowadzenia działalności gospodarczej oraz osobno nabył miejsce parkingowe w hali garażowej. Miejsce to stanowi odrębny od lokalu mieszkalnego przedmiot nabycia, zakupione zostało w drodze odrębnej umowy. Wykorzystywane jest wyłącznie w prowadzonej działalności oraz przechowywany jest tam samochód, będący środkiem trwałym działalności. Czy zakup miejsca parkingowego w hali garażowej można zaliczyć w koszty działalności?
      • 13.06.2016Koszty uzyskania przychodów. Ważne prawidłowe dokumentowanie wydatków
        Z uzasadnienia: Należy podkreślić, że zgodnie z zasadami wynikającymi z art. 22 ust. 1 oraz art. 24a ust. 1 u.p.d.f., do uznania wydatku za koszt uzyskania przychodów niezbędne jest nie tylko zaistnienie konkretnego zdarzenia gospodarczego polegającego na zakupie towaru, u konkretnego sprzedawcy, za konkretną cenę, ale i odpowiednie udokumentowanie tej operacji. Nie wystarczy wykazanie, że podatnik mógł gdziekolwiek nabyć towar i zużyć go w działalności gospodarczej, aby wydatek ten móc zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.
        • 06.05.2014Montaż trwałej zabudowy meblowej a stawka VAT
          Pytanie podatnika: Czy świadczenie kompleksowe, polegające na trwałej zabudowie meblowej z uprzednio nabytych komponentów należy traktować jako usługę modernizacji, podlegającą opodatkowaniu stawką obniżoną VAT, czy też jako dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu stawką podstawową?
          • 25.03.2013Najem: Odliczanie VAT od wydatków na aranżację i wyposażenie mieszkania
            Pytanie podatnika: Wnioskodawca jako osoba fizyczna nabył lokal mieszkalny spełniający definicję środka trwałego. Zainteresowany jednocześnie prowadzi własną działalność gospodarczą i w ramach tej działalności jest opodatkowany liniowo i jest płatnikiem VAT. Nabyte mieszkanie zamierza wyposażyć w niezbędne wyposażenie i prowadzić komercyjny długotrwały najem (cel wynajmu lokalu mieszkalnego to cel mieszkaniowy). Czy podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia całości podatku VAT od wydatków poniesionych na aranżację i wyposażenie mieszkania?
            • 01.08.2011Prawo do odliczenia VAT przez gminę
              Pytanie podatnika: Czy Gmina i Miasto ma możliwość odliczenia podatku naliczonego dotyczącego inwestycji od należnego lub ubiegać się o jego zwrot?
              • 25.03.2011Jak udokumentować sprzedaż na raty nakładów inwestycyjnych
                Pytanie podatnika: Wnioskodawca zrezygnował z dalszego użytkowania dzierżawionego budynku. Poniesione nakłady inwestycyjne wraz z wyposażeniem figurującym w ewidencji środków trwałych firmy zostały wycenione i sprzedane innemu podmiotowi gospodarczemu. W umowie kupna-sprzedaży zawarto zapis, że kupujący dokona zapłaty jednorazowej za wyposażenie, natomiast za nakłady inwestycyjne w 96 ratach miesięcznych na podstawie wystawianych co miesiąc faktur częściowych. Czy sprzedaż nakładów inwestycyjnych może zostać dokumentowana częściowymi fakturami - zgodnie z harmonogramem płatności wpisanym do umowy?