Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

alarmowy

  • 29.02.2016Usługi montażowe a VAT
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca prosi o wydanie interpretacji w zakresie montażu: rolet zewnętrznych, żaluzji zewnętrznych, rolet wewnętrznych, plis wewnętrznych, żaluzji wewnętrznych i moskitier w budownictwie objętym społecznym programem mieszkaniowym. Czy w tym przypadku prawidłowe jest zastosowanie 8% stawki podatku od towarów i usług?
    • 27.06.2014Poradnik turysty: Numery alarmowe w UE, usługi o podwyższonej płatności i roaming
      Urząd Komunikacji Elektronicznej po raz kolejny uczestniczy w akcji informacyjnej pt. „Przed wakacjami - co warto wiedzieć?”. Jej celem jest zwrócenie uwagi konsumentów na te kwestie, które mogą okazać się istotne podczas letniego wypoczynku. Jak co roku UKE przypomina o numerach alarmowych i społecznych, pod którymi na terenie całej Unii Europejskiej można uzyskać pomoc w razie wypadku, niebezpiecznego zdarzenia lub zgłosić sytuację zagrażającą naszemu bezpieczeństwu. Przestrzega także przed nierozważnym korzystaniem z usług o podwyższonej płatności, tzw. Premium Rate, a także podaje aktualne informacje na temat cen usług roamingowych na terenie Unii Europejskiej.
      • 29.05.2014Odliczenie VAT od samochodów. Ważny wyrok NSA
        Z uzasadnienia: Samo posiadanie wymienionego dodatkowego wyposażenia, w połączeniu z tylko okazjonalnym wykorzystaniem tego pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem, nie może być wystarczającym powodem dla skorzystania z prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego.
        • 29.05.2014Stawka VAT na alarmy i systemy alarmowe
          Pytanie podatnika: Czy usługi instalowania, konserwacji, modernizacji, naprawy systemów alarmowych mogą być objęte stawką VAT 8% w sytuacji, gdy odnoszą się do budynków mieszkalnych? Czy wyżej wymienione usługi rozlicza się tak jak usługi budowlane? Kiedy powstaje obowiązek podatkowy?
          • 15.05.2014Cele mieszkaniowe a ulga w PIT
            Pytanie podatnika: Czy koszty poniesione na remont w postaci: zakupu i montażu instalacji klimatyzującej stanowić będą wydatki na cele mieszkaniowe, a tym samym będą wolne od podatku dochodowego?
            • 07.03.2014Uchwała NSA a zwrot VAT za meble pod zabudowę
              Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym oraz uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego (sygn. I FPS 2/13) ma prawo skorzystać z możliwości zwrotu niektórych wydatków poniesionych na zakup mebli kuchennych do zabudowy?
              • 12.03.2013Samochód typu bankowóz a VAT
                Pytanie podatnika: Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku od towarów i usług od zakupu na potrzeby Kancelarii samochodu typu bankowóz (zakupionego od innego podatnika VAT, udokumentowanego prawidłowo wystawioną fakturą VAT) oraz paliwa do tego pojazdu?
                • 08.02.2013Usługi budowlane i konserwacyjne a VAT
                  Pytanie podatnika: Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkowane winny być usługi montażu, rozbudowy, modernizacji, naprawy i konserwacji instalacji przyzywowych (domofonów i wideodomofonów) wykonywane przez Wnioskodawcę w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym?
                  • 09.02.2012Stawka VAT na montaż systemów alarmowych
                    Pytanie: W ramach prowadzonej działalności wykonuję m.in. instalacje elektronicznego zabezpieczania (w tym systemy alarmowe i przeciwpożarowe) w obiektach budownictwa mieszkaniowego. W celu sprawnego działania instalacje te są przeze mnie serwisowane. Wykonuję także modernizację i naprawy ww. instalacji elektronicznego zabezpieczenia. Czy w przypadku wykonania instalacji systemów alarmowych w obiektach mieszkalnych sklasyfikowanych w PKOB w dziale 11 objętych społecznym programem mieszkaniowym mam prawo zastosować 8% stawkę VAT na te usługi?
                    • 08.06.2010Kara na TP SA za brak bezpłatnych połączeń z numerami alarmowymi
                      2 mln zł kary pieniężnej nałożyła na Telekomunikację Polską prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej z powodu niewywiązania się przez tę spółkę z obowiązku zapewnienia bezpłatnych połączeń z numerami alarmowymi. Do naruszenia tego wymogu doszło w ubiegłym roku w Białymstoku, Lesznie i Aleksandrowie Kujawskim.
                      • 16.04.2010Orzecznictwo: Tabela amortyzacyjna zamiast ewidencji środków trwałych
                        Z uzasadnienia: W ocenie Sądu, zaskarżona decyzja wydana została z naruszeniem przepisów postępowania, przyjmując błędnie, że tabela amortyzacyjna nie spełnia wymogów formalnych ewidencji środków trwałych i nie może być z nią utożsamiana. W związku z tym, za zasadne należało uznać twierdzenia Skarżącego, że przedstawienie tabel amortyzacyjnych stanowiło wystarczającą podstawę do dokonania odpisów amortyzacyjnych, z uwagi na treść art. 22n ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizyczynych, który wskazuje na wagę istnienia samej ewidencji środków trwałych, a nie innych dokumentów źródłowych.
                        • 31.03.2010Orzecznictwo: Częściowo odpłatne pełnienie funkcji członka zarządu może generować przychód
                          Z uzasadnienia: Świadczenie otrzymane przez podatnika - spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, w postaci pełnienia przez wspólnika tejże spółki funkcji prezesa lub członka zarządu bez wynagrodzenia - w sytuacji, gdy spełniający uzyska lub ma uzyskać w przyszłości wzajemnie pewną korzyść majątkową (w szczególności tzw. dywidendę) - nie jest "nieodpłatnym świadczeniem" w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 u.p.d.o.p. Nie ma przy tym znaczenia, czy to świadczenie wzajemne ma taką samą, czy też zbliżoną wartość ekonomiczną. A zatem jedynie w przypadku, gdy funkcję członka zarządu spółki pełni nieodpłatnie (lub częściowo odpłatnie) jej wspólnik, po stronie spółki nie powstaje przychód z nieodpłatnego (częściowo odpłatnego) świadczenia.
                          • 03.03.2010Ubezpieczenie pracowników wyjeżdżających w zagraniczną podróż służbową a PIT
                            Pytanie podatnika: Czy wartość zapłaconych przez pracodawcę składek na ubezpieczenia pracownika podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
                            • 25.01.2010Orzecznictwo: Funkcja mieszkalna budynku może być realizowana bez ogrodzenia
                              Z uzasadnienia: Analiza art. 2 pkt 1 ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym prowadzi do wniosku, że do urządzeń technicznych związanych z budynkiem mieszkalnym ustawodawca zaliczył te urządzenia, które przesądzają o mieszkaniowym charakterze budynku, a więc przyłącza (np. wodociągowe, kanalizacyjne, do sieci cieplnej, do linii elektrycznej, gazowej itp.) oraz urządzenia instalacyjne służące m.in. gromadzeniu i odprowadzaniu ścieków, związane z instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi, odgromowymi i uziemienia, klimatyzacyjnymi i wentylacyjnymi, przyzywowymi (domofony) i alarmowymi, gazowymi, wykorzystującymi alternatywne źródła energii. Do tego typu urządzeń nie można natomiast zaliczyć ogrodzenia, bez którego budynek mieszkalny może istnieć, nie traci swojego mieszkalnego charakteru i może być użytkowany zgodnie ze swoim przeznaczeniem.
                              • 11.09.2009Porozumienie w sprawie systemu automatycznego powiadamiania o wypadkach
                                Przedstawiciele stowarzyszenia branży telefonii komórkowej (GSM Association) podpisali z UE protokół ustaleń w sprawie wdrożenia w całej Europie montowanego w samochodach systemu automatycznego powiadamiania o wypadkach „eCall”. Uruchomienie systemu „eCall” wymaga ścisłej współpracy między władzami, producentami samochodów i operatorami sieci komórkowych, a w przypadku pełnego wdrożenia system ten może ratować życie 2 500 osób w UE rocznie.