Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

adaptacja strychu

  • 08.01.2007Przebudowa strychu nie uprawnia do ulgi odsetkowej
    Pytanie podatnika: Czy w sytuacji powiększenia mieszkania o niezagospodarowaną część strychu Podatnik może odliczyć od podstawy opodatkowania odsetki od pożyczki zaciągniętej na ten cel?
    • 09.08.2006Interpelacja nr 2619 do ministra finansów w sprawie zwrotu ulgi budowlanej w przypadku wycofania wkładu budowlanego lub mieszkaniowego
      Szanowna Pani Minister! Zgodnie z art. 27a ust. 13 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) osoby, które skorzystały z odliczeń od dochodu lub podatku dochodowego, jeśli poniosły wydatki na własne potrzeby mieszkaniowe przeznaczone na wkład budowlany lub mieszkaniowy do spółdzielni mieszkaniowej, w razie wycofania tego wkładu zobowiązane są doliczyć do dochodu lub podatku należnego za rok, w którym tego dokonały, kwoty poprzednio odliczone. Doliczenie to muszą zastosować niezależnie od sposobu wykorzystania wycofanego wkładu, także w przypadku gdy wycofany wkład został przeznaczony na własne potrzeby mieszkaniowe, np. na zakup mieszkania.