Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

aktor vat

  • 10.07.2017Okresowa ewidencja na kasie fiskalnej
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie śpiewu solowego, solowych występów aktorsko-artystycznych. Po zakończeniu koncertu, w ramach promocji przekazuje nagrane płyty (część jest rozdawana w sposób bezpłatny, a część za zwrotem poniesionych nakładów). Czy Wnioskodawca ma obowiązek prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej? Czy dopuszczalna jest ewidencja okresowa np. miesięczna, kwartalna, półroczna, roczna?
    • 24.03.2016Ubezpieczenie OC biur rachunkowych – za co (nie) płacą ubezpieczyciele
      Prowadzenie biura rachunkowego nie jest sprawą prostą (choć zapewne tak się wydaje pewnej części klientów). Biuro poddane jest presji z wielu stron – np. administracji podatkowej, która uważa, iż biura powinny stać bardziej na straży interesów finansów publicznych niż finansów klientów i klientów, którzy z kolei uważają, że biura powinny być wyłącznie reprezentantem ich interesów i gwarantem bezpieczeństwa w kontaktach z administracją.
      • 03.04.2015Sprzedaż mieszkania a PIT. Czym są własne cele mieszkaniowe?
        Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca skorzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od dochodów osiągniętych z odpłatnego zbycia nieruchomości, jeżeli przychód uzyskany ze zbycia nieruchomości zostanie wydatkowany na własne cele mieszkaniowe tj. zakup mieszkania we współwłasności z córką położonego na terenie UE (Francja)?
        • 12.03.2015Usługi kulturalne i artystyczne a zwolnienie z VAT
          Pytanie podatnika: Czy świadczone przez Wnioskodawcę (artystę wykonawcę) usługi kulturalne, polegające na wystawianiu przedstawień artystycznych w postaci koncertów wspólnie z innymi artystami zatrudnianymi przez niego na podstawie umów o dzieło, korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy?
          • 07.01.2015Teatry liczą na odpisy podatkowe
            Prywatne teatry w Polsce mają spore problemy ze zdobywaniem dotacji na spektakle, które kosztują w niektórych przypadkach nawet 150 tys. zł. Przedstawiciele branży wskazują, że rozwiązaniem mogłyby się okazać odpisy podatkowe, stosowane na wzór mechanizmu obowiązującego m.in. w Stanach Zjednoczonych.
            • 18.07.2014Miejsce najmu jako miejsce prowadzenia działalności gospodarczej
              Pytanie podatnika: Wnioskodawca wynajmuje dla swoich pracowników mieszkania. Czynsz, który płaci jest refakturowany na podnajemców - pracowników. Czy miejsce najmu należy wpisać w zgłoszeniu identyfikacyjnym NIP-2 jako miejsce prowadzenia działalności?
              • 31.10.2012Usługi fotograficzne a VAT
                Pytanie: Jestem czynnym podatnikiem VAT i prowadzę jednoosobową agencję reklamowo-artystyczną - pośredniczę w organizowaniu koncertów muzyki poważnej i rozrywkowej. Za wykonywanie dzieła artystycznego pobieram honorarium na podstawie faktur VAT. Przedmiotowa działalność polega m.in. na wykonywaniu zdjęć z wydarzeń, które są przeze mnie organizowane. Zdjęcia te służą jako materiał do wykonywania np. plakatów, zapowiedzi na stronach www przed wydarzeniem koncertowym. A po koncercie wykorzystuje się je jako sprawozdanie fotograficzne i umieszcza np. na stronach www czy w prasie. Jaką stawką podatku VAT należy objąć działalność fotograficzną?
                • 16.07.2012Podatek VAT od koncertu
                  Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą i jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Działalność Zainteresowanego polega na tym, iż jest liderem zespołu muzycznego i dobiera do grania koncertów muzyków, którzy pracują na umowę o dzieło z przeniesieniem praw autorskich. Świadczone przez Zainteresowanego usługi są usługami kulturalnymi. Za zrealizowane koncerty Zainteresowany otrzymuje wynagrodzenie w formie honorarium. Stroną umów cywilnoprawnych z kontrahentami jest Wnioskodawca. Czy w 2012 roku, Wnioskodawca może za zagrany koncert wystawiać faktury VAT ze zwolnieniem z podatku VAT?
                  • 19.06.2012Usługi kulturalne a opodatkowanie VAT
                    Pytanie podatnika: Czy organizowanie imprez kulturalnych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Czy usługi kulturalne mogą skorzystać ze zwolnienia z VAT?
                    • 03.11.2010Konkursy smsowe pod lupą UOKiK
                      Nagroda już czeka. Wystarczy jeden sms. Przelew zostanie zrealizowany. Takie wiadomości dostaje wielu konsumentów. Ilu z nich otrzymało gwarantowaną nagrodę? Z tym bywa różnie. Prezes Urzędu prowadzi obecnie osiem postępowań dotyczących konkursów smsowych i wszczęła właśnie kolejne.
                      • 16.06.2008Orzecznictwo podatkowe: Usługi twórców i artystów wykonawców a VAT
                        Usługi twórców i artystów wykonawców oraz podmiotów współtworzących z nimi widowisko kulturalne (zajmujących się oprawą muzyczną, dźwiękiem, oświetleniem, kostiumami, scenografią, itd.) realizowane w ramach działalności obiektów kulturalnych (teatrów, sal koncertowych, itp.) (PKWiU 92.32.10), są zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 w zw. z pozycją 11, załącznika nr 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.).