Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

akt notarialny darowizny

  • 30.06.2008Dział spadku i zniesienie współwłasności bez spłat i dopłat
    Pytanie podatnika: Czy umowa o dział spadku i zniesienie współwłasności bez spłat i dopłat na rzecz pozostałych współuprawnionych podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
  • 23.05.2008Dostawa nieruchomości gruntowej przeznaczonej pod zabudowę
    Pytania podatnika: 1. Czy sprzedaż części nieruchomości, nabytej od Miasta K., zostanie uznana jako prowadzenie działalności gospodarczej i jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług? 2. Czy sprzedaż w bliżej nieokreślonej przyszłości (na dzień dzisiejszy podatnik absolutnie nie ma zamiaru dokonywać sprzedaży) kolejnej części nieruchomości zakupionej od Miasta K. lub jakiejkolwiek innej, aktualnie posiadanej nieruchomości będzie opodatkowane podatkiem od towarów i usług zgodnie ze stanem prawnym obowiązującym w 2008 r.?
  • 28.04.2008Podatek od nieodpłatnej służebności
    Pytanie podatnika: Czy należny podatek od służebności będzie naliczony od całości wartości nieruchomości oraz budynku?
  • 28.04.2008Podstawa opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn
    Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 12 października 2007 r., sygn. akt II FSK 1014/06
  • 25.04.2008Orzecznictwo podatkowe: Sprzedaż działek i VAT - kolejny korzystny dla podatników wyrok
    Zaskarżoną decyzją z dnia 10 sierpnia 2006 r. Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działając na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 w związku z art. 239 i art. 14b § 5 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm., dalej powoływanej jako „Ordynacja podatkowa”), odmówił zmiany postanowienia Naczelnika Urzędu Skarbowego Warszawa - Targówek z dnia 30 maja 2006 r. w przedmiocie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego.,
  • 02.04.20081000 pytań o podatki – Przekazanie przedsiębiorstwa w drodze darowizny na rzecz dziecka
    Jakie skutki podatkowe w podatku od spadków i darowizn wywołuje darowizna przedsiębiorstwa dziecku?
  • 13.03.2008Nieodpłatne przekazanie części budynku użytkowego na cele osobiste podatnika
    Pytanie podatnika: Czy dostawa części budynku użytkowego (przekazanie na cele osobiste podatnika jednej kondygnacji budynku) będzie korzystać ze zwolnienia w podatku od towarów i usług zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
  • 17.10.2007Darowizna przedsiębiorstwa dokonana przez rodzica na rzecz dzieci
    Pytanie podatnika: Czy u darczyńcy czynność przekazania przedsiębiorstwa dla synów w drodze darowizny powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku VAT i będzie podlegać ogólnym zasadom opodatkowania wg stawek obowiązujących przy sprzedaży danego towaru zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy o VAT?
  • 10.10.2007Orzecznictwo podatkowe - Lokal mieszkalny i budynek to nie to samo
    Zaskarżonym wyrokiem z dnia 22 lutego 2006 r., sygn. akt I SA/Lu 512/05, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie oddalił skargę A. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Lublinie z dnia 2 września 2005 r., którą utrzymano w mocy decyzję Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie z dnia 30 maja 2005 r. o odpowiedzialności podatkowej płatnika z tytułu niepobrania podatku od spadków i darowizn od dokonanej przed nim czynności cywilnoprawnej.
  • 16.05.2007Ustalenie wartości początkowej samochodu (1)
    Ustalenie wartości początkowej samochodu będącego środkiem trwałym ma z punktu widzenia podatku dochodowego zasadnicze znaczenie. Zgodnie z art. 22h ust. 1 Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (zwaną dalej ustawą o PIT) odpisów amortyzacyjnych dokonuje się od wartości początkowej środków trwałych wprowadzonych do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
  • 01.02.2007Stosowanie znowelizowanych przepisów ustawy o podatku od spadków i darowizn
    Odpowiedź Ministerstwa Finansów Nr PL-834/85/JB/06/PDJC-345/06/39/07 z dnia 26 stycznia 2007 r. na pismo Przewodniczącego Krajowej Rady Notarialnej w sprawie zmian wprowadzonych ustawą z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (Dz. U. Nr 222, poz. 1629)
  • 04.12.2006Przepisy ustawy o pdof, dotyczące amortyzacji, w wersji obowiązującej od 1.1.2007 r.
    W tekście wytłuszczoną czcionką zaznaczone są dodane lub zmienione przepisy w brzmieniu obowiązującym od 1.1.2007 r. Przepisy obowiązujące dotychczas bez wyróżnień.
  • 06.06.2006Opodatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego w spadku, w dziale spadku oraz zniesienia współwłasności
    Pytanie podatnika: Czy przychód uzyskany ze sprzedaży praw majątkowych nabytych w dziale spadku oraz zniesienia współwłasności, w części przekraczającej udział spadkowy jest wolny od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust.1 pkt 32 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
  • 10.04.2006Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości
    Pytanie: Sprzedałem w dniu 17.11.2005 r. udział w nieruchomości wynoszący 1/2. Prawo do tego udziału nabyłem w części 1/4 w drodze spadku po rodzicach zgodnie z postanowieniem sądu (31.08.1992 r.), a w części 1/4 w drodze umowy zamiany udziałów dokonanej aktem notarialnym nabyłem od mojej siostry (29.05.2001 r.). Siostra wspomniane udziały otrzymała w postępowaniu spadkowym. Czy przychód ze sprzedaży udziału w nieruchomości, który został nabyty częściowo w drodze spadku, a częściowo w drodze umowy zamiany, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
  • 19.12.2005Interpretacja 436-4/05 z dnia 12.08.2005 r. - Pierwszy Urząd Skarbowy w Częstochowie
    Pytanie podatnika: Łączenie ulg przewidzianych w art. 4 ust. 1 pkt 5 i w art. 9 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
  • 09.06.2005Sprzedajemy mieszkanie
    Dla osoby fizycznej odpłatne zbycie a) nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości, b) spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, c) prawa wieczystego użytkowania gruntów stanowi źródło przychodów, jeżeli odpłatne zbycie nie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej i zostało dokonane przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie.

« poprzednia strona [ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ]