Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

odliczenie vat od usługi reklamowej

  • 19.12.2016Odliczenie VAT wydatków związanych z prowadzeniem bloga
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca będzie uprawniony na gruncie art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług do odliczenia w pełnej wysokości od podatku należnego podatku naliczonego w związku z dokonywanym przez niego zakupem towarów w postaci odzieży, butów, biżuterii, kosmetyków, perfum poczynionych w celu prowadzenia bloga?
    • 24.10.2014Odliczenie VAT od zakupu samochodu będącego nagrodą w loterii
      Pytanie podatnika: Agencja zamierza zawrzeć ze swoim kontrahentem umowę o współpracy, której przedmiotem będzie świadczenie przez Agencję na rzecz klienta kompleksowej usługi marketingowej polegającej na organizacji i prowadzeniu loterii? Czy Agencji będzie przysługiwać prawo do odliczenia, zgodnie z art. 86a ust. 1 i 2 ustawy o podatku od towarów i usług, 50% podatku VAT wynikającego z faktury VAT potwierdzającej zakup samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę dla uczestników loterii?
      • 19.08.2014Usługi niematerialne a odliczenie VAT
        Z uzasadnienia: Skoro stwierdzono, że niewykonanie usług promocyjno-reklamowych rzeczywiście miało miejsce, to dokumentujące te czynności faktury, zarejestrowane w rejestrze zakupów, nie odzwierciedlają stanu rzeczywistego. Z tego względu księgi podatkowe nie mogą posłużyć za wiarygodny dowód w sprawie. Spółka nie mogła odliczyć podatku naliczonego, wynikającego z faktur dotyczących tychże usług.
        • 31.10.2013Podatki 2014: Usługi serwisowe samochodów a odliczenie VAT
          Pytanie podatnika: Czy w opisanym stanie, od 1 stycznia 2014 r. Spółce będzie przysługiwało pełne prawo do odliczenia VAT naliczonego z tytułu nabywania usług serwisowych, czy też prawo do odliczenia podlegać będzie ograniczeniu przewidzianemu w art. 86a ust. 8 Ustawy o VAT, tj. do wysokości 60%, nie więcej niż 6000 zł liczonej łącznie dla opłat z tytułu najmu i serwisu?
          • 26.08.2013Sponsoring a podatek dochodowy i VAT
            W odróżnieniu od darowizny sponsoring jest umową ekwiwalentną, tzn. w zamian za udzielanie wsparcia finansowego lub rzeczowego sponsor otrzymuje usługi o charakterze reklamowym.
            • 01.09.2011Odliczenie VAT od zakupu samochodu będącego nagrodą w loterii
              Użyty w art. 86 ust. 4 pkt 7 lit. a ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług termin "odprzedaż" obejmuje takie rodzaje działalności gospodarczej podatnika, w ramach których nabywane samochody (pojazdy), o jakich mowa w art. 86 ust. 3 ustawy są - jako towary handlowe - przeznaczone do ich dalszego zbycia. Zatem, w przypadku podatników którzy przeznaczają samochody na nagrody w loteriach stanowiących cześć kompleksowej usługi reklamowej, którą podatnik świadczy odpłatnie, możliwe jest zastosowanie ww. przepisu pod warunkiem, że usługa ta jest opodatkowana przez podatnika podatkiem należnym - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
              • 13.04.2011Kolejne zmiany w VAT już w lipcu 2011
                Ministerstwo Finansów opublikowało na swojej stronie internetowej projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz ustawy o transporcie drogowym. Zmiany zawarte w projekcie mają na celu dostosowanie przepisów ustawy o VAT do rozporządzenia wykonawczego Rady (UE) nr 282/2011 z dnia z dnia 15 marca 2011 r., które będzie stosowane od 1 lipca 2011 r. Ponadto, nowela przewiduje zmiany w związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 22 grudnia 2010 r. znak C-438/09 Dankowski dotyczącym prawa do odliczenia podatku z faktur wystawionych przez podmiot niezarejestrowany do celów podatku VAT. W projekcie zaproponowano również uproszczoną rejestrację dla przedsiębiorców zagranicznych wykonujących okazjonalne przewozy autokarowe na terytorium Polski.
                • 28.12.2010Najpierw usługa, potem faktura
                  Pytanie podatnika: W którym momencie powstanie po stronie Wnioskodawcy obowiązek podatkowy w podatku VAT w przypadku świadczenia usług reklamowych w sytuacji, gdy faktura wystawiona będzie przez Wnioskodawcę przed wykonaniem usługi?