Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

amortyzacja sprzętu elektronicznego

  • 24.04.2017Jak rozliczać ulgę na działalność badawczo-rozwojową?
    Pytanie podatnika: Czy Spółka jest uprawniona do odliczenia poniesionych w ramach prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej kosztów kwalifikowanych w zeznaniu za rok podatkowy, w którym wydatki te zostały faktycznie poniesione, niezależnie od momentu ich rozpoznania dla celów podatkowych?
    • 20.05.2015Podróż służbowa. Wydatki na sprzęt elektroniczny w kosztach działalności
      Pytanie: Zamierzam udać się w podróż służbową do Stanów Zjednoczonych na okres ok. 6 miesięcy. W trakcie pobytu, w przypadku awarii lub zniszczenia obecnie posiadanych urządzeń elektronicznych (telefony komórkowe, laptopy, podzespoły komputerowe, dyski, pendrive’y), będę zmuszony do zakupu nowego sprzętu, który później nie będzie odsprzedawany i będzie stanowił środek trwały prowadzonej przeze mnie działalności. Czy wydatki na zakup sprzętu elektronicznego będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
      • 19.05.2015Podróż służbowa. Wydatki na sprzęt elektroniczny w kosztach działalności
        Pytanie: Zamierzam udać się w podróż służbową do Stanów Zjednoczonych na okres ok. 6 miesięcy. W trakcie pobytu, w przypadku awarii lub zniszczenia obecnie posiadanych urządzeń elektronicznych (telefony komórkowe, laptopy, podzespoły komputerowe, dyski, pendrive’y), będę zmuszony do zakupu nowego sprzętu, który później nie będzie odsprzedawany i będzie stanowił środek trwały prowadzonej przeze mnie działalności. Czy wydatki na zakup sprzętu elektronicznego będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
        • 09.05.2012Amortyzacja: Zmiana przeznaczenia budynku mieszkalnego
          Pytanie podatnika: Czy po zmianie przeznaczenia budynku mieszkalnego na budynek niemieszkalny, Wnioskodawca będzie miał prawo do kontynuowania indywidualnie ustalonej stawki amortyzacji, o której mowa w treści przepisu art. 22j ust. 1 pkt 3 ustawy o PIT, czy konieczna będzie zmiana dotychczasowej stawki amortyzacji na stawkę określoną w wykazie stawek amortyzacyjnych, o których mowa w treści art. 22i ust. 1 ustawy lub stawkę amortyzacji, o której mowa w treści art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy?