Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

zakup stroje

  • 11.12.2018Wydatki na zakup odzieży służbowej w kosztach firmy
    Wydatki na zakup ubiorów pracowniczych z wszytym na trwałe widocznym na zewnątrz oznaczeniem wskazującym na spółkę spełniają warunki umożliwiające zaliczenie ich do kosztów uzyskania przychodów. Mają one bowiem związek z prowadzoną przez spółkę działalnością gospodarczą. W przypadku wydatków na zakup strojów z wszytym na trwałe lecz niewidocznym na zewnątrz oznaczeniem spółki stwierdzić należy, że nie spełniają warunków uznania ich za koszty uzyskania przychodów - wyjaśnił Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej.
  • 22.03.2017Ubiór służbowy nie jest przychodem pracownika
    Pytanie podatnika: Pracownicy i osoby zatrudnione na umowę zlecenia będą zobowiązani do noszenia kolekcji dostępnej w sprzedaży spółki. Ubrania te posiadają oznaczenia identyfikujące spółkę (logo). Może się zdarzyć, że pracownicy będą wykorzystywali stroje także poza godzinami pracy (np. w drodze do pracy). Czy udostępnienie ubrań z kolekcji nie stanowi przychodu do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych dla pracowników i zleceniodawców?
  • 09.05.2016Stroje służbowe a koszty uzyskania przychodów
    Z uzasadnienia: Rację trzeba przyznać WSA, że opisane we wniosku stroje służbowe nie mają charakteru reklamowego. Odzież ta nie będzie się wyróżniała niczym, co umożliwiłoby dostrzeżenie jej przez odbiorców, tym bardziej, że nosić ją będą pracownicy, którzy mają bardzo ograniczony kontakt z klientami (potencjalnymi klientami), bądź w ogóle nie mają takiego kontaktu, zatem trudno uznać, że będą one stanowiły "nośnik treści o charakterze informacyjno – reklamowym" jak twierdzi skarżąca.
  • 22.03.2016Czy firmę trzeba koniecznie prowadzić w ubraniu?
    Czy garnitur faktycznie potrzebny jest do prowadzenia działalności gospodarczej? Czy może być kosztem uzyskania przychodu? Podatnicy od lat spierają się z organami podatkowymi o rozliczanie wydatków na ubrania. Każda ze stron uparcie tkwi przy swoim, a sprawy znajdują swój finał aż w NSA. Czy te garnitury są naprawdę aż takie ważne?
  • 21.03.2016Czy firmę trzeba koniecznie prowadzić w ubraniu?
    Czy garnitur faktycznie potrzebny jest do prowadzenia działalności gospodarczej? Czy może być kosztem uzyskania przychodu? Podatnicy od lat spierają się z organami podatkowymi o rozliczanie wydatków na ubrania. Każda ze stron uparcie tkwi przy swoim, a sprawy znajdują swój finał aż w NSA. Czy te garnitury są naprawdę aż takie ważne?
  • 16.07.2015Ubranie przedsiębiorcy a koszty uzyskania przychodów
    W wielu branżach standardem jest to, by podczas spotkań przedsiębiorca był w stroju reprezentacyjnym, np. w garniturze. Niestety, pomimo iż często jest to wymóg biznesowy, organy podatkowe nie zgadzają, aby wydatek na taką odzież można było zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności.
  • 15.07.2015Ubranie przedsiębiorcy a koszty uzyskania przychodów
    W wielu branżach standardem jest to, by podczas spotkań przedsiębiorca był w stroju reprezentacyjnym, np. w garniturze. Niestety, pomimo iż często jest to wymóg biznesowy, organy podatkowe nie zgadzają, aby wydatek na taką odzież można było zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności.
  • 20.03.2015NSA. Przychód pracownika z tytułu zbiorowej imprezy integracyjnej
    Z uzasadnienia: Warunkiem powstania przychodu w postaci świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń, zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy o PIT, jest ich otrzymanie i nie jest wystarczająca sama możliwość jego otrzymania wynikająca z udziału w spotkaniu integracyjnym. W przypadku imprez zbiorowych, jak choćby spotkań integracyjnych, nie jest możliwe ustalenia podstawy opodatkowania indywidualnych osób z tytułu udziału w nich, skoro nie da się ustalić czy i w jakim zakresie skorzystali oni z poszczególnych oferowanych przez organizatora świadczeń.
  • 04.12.2014Wydatki na zakup garnituru i koszul w kosztach działalności
    Pytanie: Profil działalności Wnioskodawcy wiąże się z częstymi spotkaniami z inwestorami i indywidualnymi klientami, a to wiąże się z adekwatnym do spotkań i petenta ubiorem. Czy garnitury, koszule, krawaty i buty Wnioskodawca może zaliczyć w koszty prowadzonej przez niego działalności gospodarczej czyli zaksięgować faktury VAT za te artykuły?
  • 03.12.2014Wydatki na zakup garnituru i koszul w kosztach działalności
    Pytanie podatnika: Profil działalności Wnioskodawcy wiąże się z częstymi spotkaniami z inwestorami i indywidualnymi klientami, a to wiąże się z adekwatnym do spotkań i petenta ubiorem. Czy garnitury, koszule, krawaty i buty Wnioskodawca może zaliczyć w koszty prowadzonej przez niego działalności gospodarczej czyli zaksięgować faktury VAT za te artykuły?
  • 12.09.2014Wydatki na zakup ubrań służbowych w kosztach uzyskania przychodu
    Pytanie podatnika: Spółka planuje zobowiązać pracowników do noszenia odzieży służbowej w czasie pracy oraz ustalić zasady korzystania z tych strojów oraz ich zwrotu. Odzież ta będzie utrzymana w kolorystyce zgodnej z kolorystyką oznaczenia handlowego, z umieszczonym na niej logotypem. Czy spółka ma prawo zaliczyć wartość wydatków poniesionych na zakup ubrań służbowych do kosztów uzyskania przychodu?
  • 22.04.2014Wydatki na zakup materiałów reklamowych w kosztach podatkowych
    Pytanie podatnika: Czy dokonywane w związku z prowadzonymi akcjami marketingowymi, wydatki na zakup materiałów reklamowych mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
  • 29.11.2013Wycieczka dla pracownika jako koszt firmy
    Pytanie: Prowadzę park rekreacyjny oraz organizuję i przeprowadzam tematyczne programy dla dzieci i młodzieży. W najbliższym czasie zamierzam stworzyć „wioskę chińską”. W tym celu planuję wykupić pracownikom odpowiedzialnym za ten projekt wycieczkę objazdową po Republice Chińskiej. Zadaniem oddelegowanych pracowników będzie poznanie kultury chińskiej, a także przygotowanie dokumentacji fotograficznej i video oraz zakup niezbędnych rekwizytów i strojów dla animatorów. Czy wydatki poniesione na wykupienie wycieczki będą mogły być uznane za koszty uzyskania przychodu w myśl przepisów ustawy o CIT?
  • 14.09.2009Ekwiwalent za pranie odzieży roboczej dla zleceniobiorcy
    Pytanie podatnika: Czy wypłacone środki u zleceniobiorcy będą zwolnione z podatku dochodowego w myśl art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych lub będą traktowane jako przychód ze zlecenia na podstawie art. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych bądź jako inny przychód wykazany rozliczeniem rocznym PIT-8C?
  • 29.08.2008Wydatki na reprezentację i reklamę a koszt podatkowy
    Zgodnie z obowiązującym do końca 2006 r. stanem prawnym, ustawodawca nie uznawał za koszty uzyskania przychodów wydatków na reprezentację i reklamę w części przekraczającej 0,25 % przychodów, chyba że reklama była prowadzona w środkach masowego przekazu lub publicznie w inny sposób. Do końca 2006 r. bardzo istotne było właściwe rozróżnienie wydatków traktowanych jako reprezentacja, reklama limitowana oraz reklama nielimitowana – prowadzona w środkach masowego przekazu lub publicznie w inny sposób. Obowiązujące przepisy ograniczające możliwość zaliczania wydatków promocyjno - reklamowych w poczet kosztów podatkowych dzieliły je na: