Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

abonament medycyna

  • 07.03.2017PIT od świadczeń medycznych wykupionych na rzecz pracowników
    Pytanie podatnika: Czy koszty abonamentu ponoszone przez pracodawcę i pracownika, świadczenia medyczne w zakresie medycyny pracy i profilaktyki medycznej ze względu na warunki pracy stanowią przychód pracownika i winny być podstawą naliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
  • 28.11.2014Abonament medyczny nie zawsze jest przychodem pracownika
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca zamierza objąć pracowników opieką medyczną oferowaną przez firmę, która przedstawiła pakiety usług obejmujące następujące grupy świadczeń medycznych: medycyna pracy (m.in. badania okresowe), profilaktyka zdrowotna związana z wykonywaną pracą, obejmująca (m.in. konsultacje okulisty, konsultacje ortopedy oraz ewentualna rehabilitacja, konsultacje internisty i/lub laryngologa, interwencja karetki i zespołu ratowniczego, wizyta w miejscu pracy lekarza internisty). Czy koszty abonamentu za ww. świadczenia medyczne ponoszone przez Wnioskodawcę stanowią podstawę do naliczenia podatku dochodowego pracowników?
  • 11.08.2014Świadczenia medyczne dla pracowników a podatek dochodowy
    Pytanie podatnika: Czy koszty abonamentu ponoszone przez pracodawcę i pracownika zgodnie z wyszczególnieniem w opisie stanu faktycznego za świadczenia medyczne w zakresie medycyny pracy i profilaktyki medycznej niezbędnej ze względu na warunki pracy stanowią przychód pracownika i powinny stanowić podstawę naliczania podatku dochodowego od osób fizycznych?
  • 22.02.2013Pakiety medyczne a przychód pracownika
    Z uzasadnienia: Nie jest też dopuszczalne, aby po uznaniu za podlegające opodatkowaniu nieodpłatnego świadczenia polegającego na otrzymaniu prawa skorzystania z określonej opieki medycznej opodatkowaniu podlegała jego realizacja w postaci wykorzystania konkretnej usługi medycznej. Z tych powodów zagwarantowane pakietem medycznym prawo do korzystania z wchodzących w jego skład usług medycznych nie jest pozostawieniem tych usług do dyspozycji w rozumieniu (odpowiedniej części) art. 11 ust. 1 u.p.d.o.f.; otrzymanym (nieodpłatnym) świadczeniem jest już bowiem uprawniona zakupem pakietu możliwość wykorzystania tych usług.
  • 07.03.2012Abonament za świadczenia medyczne jako przychód pracownika
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca zawarł z podmiotem świadczącym usługi medyczne umowę o świadczenie usług medycznych dla swoich pracowników. Umowa przewiduje, w zamian za ustalony abonament pieniężny, świadczenia z zakresu medycyny pracy oraz świadczenia obejmujące profilaktyczną opiekę zdrowotną niezbędną z uwagi na warunki pracy. Czy koszty abonamentu za ww. świadczenia medyczne ponoszone przez pracodawcę stanowią podstawę do naliczania podatku dochodowego pracowników?
  • 03.08.2010Świadczenia medyczne dla pracowników pozostaną opodatkowane
    Interpelacja nr 15765 do ministra zdrowia oraz ministra finansów w sprawie możliwości zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
  • 14.05.2010Abonamenty medyczne: MF nie wierzy w dobre intencje pracodawców
    Interpelacja nr 15189 do ministra finansów w sprawie podatku dochodowego od świadczeń na rzecz ochrony zdrowia pracowników