Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasa fiskalna sklepie

  • 13.01.2017Moment ewidencjonowania obrotu przy sprzedaży wysyłkowej na kasie rejestrującej
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku sprzedaży przez platformę allegro w momencie otrzymania przelewu na konto firmowe przed wysyłką towaru prawidłowe jest fiskalizowanie tej sprzedaży w momencie otrzymania pieniędzy, czy fiskalizacja winna być dokonana w momencie wysyłki towaru? Czy w przypadku sprzedaży za pobraniem prawidłowe jest fiskalizowanie sprzedaży towaru na rzecz osób fizycznych w momencie wydania towaru kurierowi, czy może w momencie otrzymania zapłaty za towar? W którym momencie powinna być zafiskalizowana sprzedaż, jeżeli przelew firma otrzyma w piątek o godz. 18 lub w sobotę, w którym to czasie firma nie pracuje, czy prawidłowym będzie fiskalizacja w momencie wysyłki towaru do klienta czy też może w dacie otrzymania przelewu?
    • 19.07.2016Dokumentowanie sprzedaży w sklepie internetowym: Faktura zamiast paragonu
      Pytanie podatnika: Czy możliwe jest na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług wystawienie faktury z każdej sprzedaży dokonanej na rzecz konsumenta oraz wydawanie konsumentowi jedynie faktury, bez uzyskania żądania, o którym mowa w art. 106b ust. 3 ww. ustawy, jeżeli do regulaminu sklepu internetowego wprowadzone zostaną postanowienia, zgodnie z którymi, poprzez akceptację regulaminu konsument będzie automatycznie zgłaszał żądanie uzyskania faktury, zamiast paragonu fiskalnego oraz wyrażał zgodę na otrzymywanie faktury w postaci elektronicznej?
      • 08.05.2015E-handel: Zapłata przez pośrednika a VAT i kasa fiskalna
        Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży konsumentom towarów i usług za pośrednictwem sklepu internetowego. Wszelkie płatności w sklepie internetowym dokonywane są przez konsumenta za pośrednictwem internetowego systemu płatności. Czy od 1 stycznia 2015 r., czynności dokonywane przez Wnioskodawcę w ramach prowadzenia działalności odpowiadają czynnościom wskazanym pod poz. 37 i 38 załącznika do rozporządzenia z dnia 4 listopada 2014 r. ws. zwolnień z kas, w związku z czym Wnioskodawca zwolniony jest z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących?
        • 14.11.2014Kasa fiskalna przy sprzedaży przez Internet
          Pytanie podatnika: Czy ewidencjonowanie za pośrednictwem kas fiskalnych jest konieczne w sytuacji, gdy cała sprzedaż opiera się na przelewach bankowych a dostawa towarów następuje w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi) dodatkowo z ewidencji i dowodów dokumentujących transakcję jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres) i Spółka nie dokonuje dostaw towarów usług określonych w § 4 rozporządzenia? Czy ewentualne zmiany systemu rejestracji są możliwe w trakcie roku podatkowego?
          • 16.06.2014Jedna kasa fiskalna w dwóch miejscach sprzedaży
            Pytanie podatnika: Czy można używać do sprzedaży na imprezach masowych tej samej kasy fiskalnej, która jest używana do sprzedaży w sklepie internetowym?
            • 26.08.2013Rozliczenia VAT. Problemy ze stosowaniem kas fiskalnych
              Interpelacja nr 18537 w sprawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących
              • 30.07.2013Kasy fiskalne: Jednoznaczna nazwa, czyli jak zlikwidować drobny handel
                Interpelacja nr 18537 do ministra finansów w sprawie rozporządzenia ministra finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących
                • 14.02.2013Wystawienie faktury przy braku paragonu a konieczność ponownej zapłaty VAT
                  Pytanie podatnika: Czy Spółka powinna wystawić fakturę w sytuacji, gdy klient nie jest w stanie przedstawić oryginału paragonu, jeśli Spółka może zidentyfikować dokonaną transakcję zarejestrowaną uprzednio przy użyciu kasy rejestrującej za pomocą innych niż paragon dowodów? Jeśli tak, to czy wystawienie tej faktury, w przypadku gdy transakcja została zaewidencjonowana uprzednio przy użyciu kasy rejestrującej i została ujęta na podstawie raportów fiskalnych w deklaracji VAT Spółki, powoduje konieczność ponownej zapłaty podatku VAT od tej samej transakcji?
                  • 12.11.2012Wycofanie z użytku kas rejestrujących 
                    Pytanie podatnika: Czy po dokonaniu odczytu modułu kasy fiskalnej w związku z jej zapełnieniem i zaprzestaniem rejestracji przy pomocy danej kasy podatnik może niezwłocznie przekazać kasę rejestrującą wraz z modułem fiskalnym do utylizacji, czy też na podatniku ciąży obowiązek przechowywania tych urządzeń, a jeżeli tak, to przez jaki okres czasu?
                    • 12.09.2012Jedna kasa fiskalna dla sklepu i kawiarni
                      Pytanie: W ramach działalności gospodarczej prowadzę sklep i kawiarnię, które znajdują się pod tym samym adresem. Mam zainstalowane dwie kasy fiskalne - jedna jest w kawiarni, a druga w sklepie. Aktualnie kończy się pamięć kasy zainstalowanej w kawiarni. Serwisant obsługujący kasy zasugerował możliwość dalszego ewidencjonowania sprzedaży wspólnie na jednej kasie. Od strony praktycznej stosowanie jednej kasy będzie polegało na fizycznym przeniesieniu kasy po zamknięciu sklepu do kawiarni, a po zamknięciu kawiarni i wykonaniu raportu dobowego przeniesieniu z powrotem do pomieszczenia sklepowego. Taki sposób użytkowania kasy nie koliduje, ze względu na różne godziny otwarcia sklepu i kawiarni. Czy mogę ewidencjonować sprzedaż na jednej wspólnej kasie?
                      • 21.07.2009Rezerwowa kasa fiskalna
                        Artykuł 111 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług nakłada na podatników zobowiązanych do prowadzenia ewidencji obrotu przy zastosowaniu kas rejestrujących obowiązek stosowania kasy rezerwowej, jeśli z przyczyn niezależnych od podatnika nie może być prowadzona ewidencja na kasie podstawowej. Zauważmy, że przepis ten nie zobowiązuje bezwzględnie podatników do zakupu kasy rezerwowej. Dopuszcza on bowiem jej brak, nakazując jednak w takim przypadku zaprzestanie sprzedaży w przypadkach, w których ewidencjonowanie na kasie podstawowej nie jest możliwe.