Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

karta podatkowa kasy fiskalne

  • 24.10.2018VAT: Sprzedaż kart podarunkowych bez rejestracji na kasie
    Pytanie: Czy w momencie sprzedaży karty podarunkowej nie powstaje obowiązek podatkowy w VAT z tytułu sprzedaży karty lub też zapłaty zaliczki za przyszłe, nieokreślone dostawy towarów lub świadczenie usług, lecz obowiązek podatkowy powstaje w momencie realizacji karty, tzn. w momencie zapłaty kartą za dostawę towarów lub świadczenie usług? Czy w momencie sprzedaży karty nie ma obowiązku dokumentowania sprzedaży za pomocą faktury lub zaewidencjonowania sprzedaży na kasie, lecz należy wystawić fakturę lub zaewidencjonować transakcję na kasie w chwili wyświadczenia usługi lub wydania towaru?
    • 11.06.2018Płatność za pomocą aplikacji a prawo do zwolnienia z kas
      Pytanie: Czy w odniesieniu do usług mycia samochodów świadczonych przez Spółkę na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, w związku z którymi płatności na rzecz Spółki dokonywane będą za pośrednictwem aplikacji W, Wnioskodawca zwolniony będzie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących na podstawie § 2 ust. 1 w zw. z poz. 39 załącznika do rozporządzenia?
      • 26.05.2017Kasy rejestrujące: Ewidencjonowanie sprzedaży przy wpłacie po godzinach pracy
        Pytanie podatnika: Data wpływu zapłaty, a rejestracja na kasie - czy jeśli płatność zostanie dokonana np. w dniu 28 listopada 2016 r., a z racji pracy w godzinach 8.30-16.30 odnotowana przez kasjera zostanie w dniu następnym 29 listopada 2016 r., to czy możemy taki fakt odnotować dopiero w dniu odczytu płatności w banku?
        • 07.12.2016Kasa fiskalna u podatników na karcie podatkowej
          Interpelacja nr 7387 do ministra finansów w sprawie celowości obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących przez przedsiębiorców prowadzących działalność opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym opłacanym w formie karty podatkowej i korzystających ze zwolnienia podmiotowego w zakresie podatku od towarów i usług
          • 28.11.2016Podatki 2017. Znamy już nowe stawki karty podatkowej
            W Monitorze Polskim poz. 1120 opublikowane zostało obwieszczenie Ministra Rozwoju i Finansów z 24 października 2016 r. w sprawie stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług z wyjątkiem świadczeń dla ludności, oraz kwartalnych stawek ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy, obowiązujących w 2017 r.
            • 25.11.2016Podatki 2017. Znamy już nowe stawki karty podatkowej
              W Monitorze Polskim poz. 1120 opublikowane zostało obwieszczenie Ministra Rozwoju i Finansów z 24 października 2016 r. w sprawie stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług z wyjątkiem świadczeń dla ludności, oraz kwartalnych stawek ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy, obowiązujących w 2017 r.
              • 19.10.2016WSA. Kasy rejestrujące. Korekta sprzedaży przy zawyżeniu stawki VAT
                Z uzasadnienia: W sytuacji gdy cena brutto za towar bądź usługę uległa zmniejszeniu, nadpłacony przez nabywcę podatek powinien być mu zwrócony. Jeśli byłoby to możliwe, nie następowałaby korekta przychodu dla potrzeb podatku dochodowego. W rozpoznawanej sprawie sytuacja taka nie występuje. Spółka nie ma możliwości zwrotu nadpłaconego podatku VAT klientom indywidualnym, brak jest bowiem możliwości zidentyfikowania nabywców usług. W takiej sytuacji kwota nadpłaconego podatku od towarów i usług będzie powiększała przychód dla potrzeb podatku dochodowego.
                • 16.08.2016Karta podatkowa przy korzystaniu z usług specjalistycznych
                  Pytanie podatnika: w ramach prowadzenia ww. działalności gospodarczej Wnioskodawczyni zamierza korzystać z usług specjalistycznych polegających na sprzątaniu domków oraz praniu pościeli - są to czynności i prace wchodzące w inny niż zgłoszony przez Wnioskodawczynię zakres działalności oraz są niezbędne do całkowitego świadczenia usługi. Czy będąc opodatkowanym w formie karty podatkowej można korzystać z ww. usług specjalistycznych?
                  • 22.10.2015Sprzedaż kart podarunkowych a przychód podatkowy
                    Pytanie podatnika: Czy w momencie sprzedaży karty podarunkowej powstanie po stronie Spółki obowiązek podatkowy.
                    • 20.03.2015Prawo do wystawienia faktury na podstawie skanu paragonu fiskalnego
                      Pytanie podatnika: Czy w razie dokonania sprzedaży, w stosunku do której wystawiona została faktura VAT, zewidencjonowana przy użyciu kasy fiskalnej z elektronicznym zapisem kopii paragonów, ujętej w raporcie fiskalnym dobowym tejże kasy, wystarczające w świetle art. 106h ustawy o podatku od towarów i usług jest dołączenie wydruku zeskanowanego obrazu oryginału takiego paragonu? Czy wystarczające jest przechowywanie wydruku zeskanowanego obrazu oryginału paragonu, jeżeli sprzedaż jest jednocześnie zewidencjonowana przy użyciu kasy fiskalnej z elektronicznym zapisem kopii paragonów i ujęta w raporcie fiskalnym dobowym tejże kasy?
                      • 10.06.2014Ewidencja kart prezentowych na kasie fiskalnej
                        Pytanie podatnika: Kiedy powstanie obowiązek podatkowy w VAT, zgodnie z art. 19a ustawy o podatku od towarów i usług, w momencie wydania karty, czy w momencie zapłaty kartą za towar (realizacji transakcji sprzedaży lub upływu terminu ważności karty)? Czy prawidłowe jest ewidencjonowanie nominału wydawanej karty prezentowej na kasie?
                        • 18.02.2014VAT: Zwrot lub reklamacja towaru na podstawie innego dokumentu niż paragon
                          Pytanie podatnika: Czy w związku z zagubieniem paragonu fiskalnego przez nabywcę dokonującego zwrotu towaru lub zgłaszającego reklamację, „dokumentem potwierdzającym dokonanie sprzedaży” może być: specyfikacja do paragonu z określeniem daty fiskalizacji, rodzajem towaru, wartościami netto, VAT należny i brutto, wygenerowana przez system sprzedaż obsługujący jednostkę, wydruk z pamięci kasy fiskalnej, potwierdzenie dokonania zapłaty (dokument KP odbioru gotówki lub potwierdzenia zapłaty kartą płatniczą), karta gwarancyjna wydana z towarem, inny dokument uwiarygodniający fakt, że klient towar zamówił, kupił i zapłacił za niego Wnioskodawcy?