Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasy fiskalne księgach rachunkowych

  • 17.09.2018Faktura do paragonu w ewidencji VAT
    Pytanie: Jeśli Klient Wnioskodawcy zgłasza żądanie wystawienia faktury VAT do paragonu, niezależnie od tego, czy żądanie zgłasza podatnik VAT, czy niebędąca podatnikiem osoba fizyczna, faktura jest wystawiana do paragonu. W przypadku, gdy żądanie wystawienia faktury zostało złożone w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym wystawiony był paragon, faktura jest umieszczana w ewidencji VAT. Jeśli żądanie zgłoszono po upływie okresu rozliczeniowego, Wnioskodawca nie wprowadza zmian w ewidencji. Czy Wnioskodawca ma obowiązek wprowadzania do ewidencji VAT faktur wystawionych do paragonu i czy ma obowiązek korekty ewidencji VAT uwzględniającej wystawioną do paragonu fakturę?
    • 06.05.2016Wydatki udokumentowane paragonami w kosztach uzyskania przychodu
      Pytanie podatnika: Wnioskodawca zajmuje się badaniami rynku i opinii. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów firma planuje wprowadzić ofertę badań „tajemniczego klienta”. Z uwagi na fakt, że „tajemniczy klient” powinien pozostać anonimowy nie powinien do usługi prosić o fakturę, gdyż taka prośba stwarza ryzyko ujawnienia go jako „tajemniczego klienta”. Dokonując zakupu usługi/towaru pobiera zatem paragon. Czy Wnioskodawca może taki paragon potraktować jako koszt uzyskania przychodu w pełnej wysokości?
      • 05.05.2016Czy paragon to faktura uproszczona?
        Pytanie podatnika: Czy „Spółka” może potraktować paragon jako fakturę (zgodnie z uproszczeniem zawartym w art. 106e ust. 5 pkt 3) i na tej podstawie obniżyć kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tego paragonu wynikającego?
        • 27.04.2016Udostępnienie pracownikom samochodów do celów prywatnych a kasa fiskalna
          Pytanie podatnika: Czy ponoszenie kosztów eksploatacji, w tym kosztów paliwa zużytych zarówno do celów służbowych jak i prywatnych, z uwagi na mieszane (służbowo-prywatne) użytkowanie samochodów nie będzie stanowić czynności opodatkowanej podatkiem VAT? Czy w związku z ponoszeniem ww. kosztów eksploatacji samochodów służbowych Spółka nie jest zobowiązana do ewidencjonowania ponoszonych kosztów na kasie rejestrującej?
          • 07.04.2016Samochody służbowe a cele prywatne. VAT i kasy fiskalne
            Pytanie podatnika: Czy prawidłowe jest stanowisko, że ponoszenie przez spółkę kosztów paliwa zużytych zarówno do celów służbowych jak i prywatnych, z uwagi na mieszane (służbowo-prywatne) użytkowanie samochodów nie będzie stanowić czynności opodatkowanej podatkiem VAT? Czy prawidłowe jest stanowisko że spółka nie jest zobowiązana do ewidencjonowania ponoszonych kosztów na kasie rejestrującej?
            • 17.04.2015Samoobsługowe myjnie samochodowe na celowniku posłów
              Interpelacja nr 31978 do ministra finansów w sprawie ewidencji fiskalnej myjni samochodowych
              • 05.03.2015Kiedy księgowy i doradca podatkowy muszą mieć kasę fiskalną?
                Pytanie podatnika: Czy w świetle powyżej przedstawionego stanu faktycznego, prawidłowym będzie korzystanie przez Wnioskodawcę ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego w danym roku podatkowym nie dłużej niż do 31 grudnia 2016 r. przy zastosowaniu kas rejestrujących?
                • 30.04.2013Ustalenie wysokości przychodu z działalności gospodarczej
                  Pytanie podatnika: Czy przychodem podatnika podlegającym opodatkowaniu powinna być cena sprzedaży uwidoczniona na paragonie fiskalnym (w części fiskalnej), czy też kwota faktycznie otrzymana przez podatnika, tj. po udzieleniu bonifikaty?
                  • 04.12.2012PIT: Wysokość przychodu po udzieleniu bonifikaty
                    Pytanie podatnika: Czy dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych, w przypadku udzielanych bonifikat, przychodem (postawą opodatkowania) jest kwota należna po uwzględnieniu bonifikat, pomniejszona o podatek VAT, czy też podstawa podatkowania powinna być ustalana z pominięciem udzielonych bonifikat?
                    • 13.05.2011Przejazd taksówką może być potwierdzony paragonem
                      Pytanie podatnika: Spółka świadczy usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu. Na potrzeby prowadzonej działalności pracownicy spółki korzystają często z usług taksówkarskich / przewozu osób, w szczególności w trakcie delegacji służbowych, jak również w związku z wykonywaniem innych obowiązków służbowych. Czy prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów spółki wydatków udokumentowanych paragonami fiskalnymi z kas rejestrujących zainstalowanych w taksówkach lub rachunkami wystawionymi przez taksówkarzy?
                      • 02.03.2011Podróż służbowa musi być dokładnie udokumentowana
                        Pytanie podatnika: Czy kwota zwrotu wydatków na przejazdy taksówkami, środkami transportu publicznego, opłaty parkingowe, opłaty za przejazd autostradą płatną i usługi gastronomiczne ponoszone w związku z podróżą służbową pracowników na terytorium Polski jak i poza jej granicami lub w trakcie wykonywania lokalnie bieżących zadań powierzonych przez Spółkę, udokumentowanego zaakceptowanym przez odpowiednie osoby drukiem rozliczenia wydatków z załączonymi paragonami, kwitami, biletami, innymi dowodami zapłaty i/lub oświadczeniami pracownika oraz wydrukiem polecenia księgowania (dekretacja) może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów?