Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

ewidencja obrotu pomocą kasy fiskalnej

  • 12.07.2013Rejestracja na kasie zaliczki i sprzedaży
    Pytanie podatnika: W jakim momencie i w jakich kwotach należy zarejestrować zaliczkę i sprzedaż na kasie fiskalnej, gdy zaliczka za usługę od osoby fizycznej wpływa na konto Wnioskodawcy przelewem, a następnie nabywca w momencie wykonania usługi płaci gotówką, zaznaczając, że od momentu zaliczki do wykonania usługi może upłynąć nawet kilka miesięcy?
    • 04.07.2013Kasy rejestrujące: Ewidencja zwrotów i reklamacji
      Pytanie podatnika: Czy w przypadku, gdy klient odmówi przyjęcia zamówionych towarów jednocześnie odmawiając dokonania zapłaty, Spółka będzie obowiązana do prowadzenie odrębnej ewidencji zwracanych towarów, o której mowa w § 3 ust. 4 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących z dnia 14 marca 2013 r. (Dz. U. z 2003 r., poz. 363?
      • 30.04.2013Ustalenie wysokości przychodu z działalności gospodarczej
        Pytanie podatnika: Czy przychodem podatnika podlegającym opodatkowaniu powinna być cena sprzedaży uwidoczniona na paragonie fiskalnym (w części fiskalnej), czy też kwota faktycznie otrzymana przez podatnika, tj. po udzieleniu bonifikaty?
        • 18.04.2013Kasy rejestrujące: Stary „zeszyt korekt” a nowa ewidencja zwrotów
          Pytanie: Jesteśmy czynnym podatnikiem VAT zobowiązanym do prowadzenia ewidencji obrotu za pomocą kasy rejestrującej. Czy prowadzony do tej pory „zeszyt korekt”, w którym ewidencjonowaliśmy zwroty towarów powodujące konieczność zmniejszenia sprzedaży, którą wcześniej zarejestrowaliśmy na kasie, może być również prowadzony po zmianie przepisów dotyczących kas rejestrujących?
          • 02.04.2013Podatki 2013: Zmiany w zakresie kas rejestrujących od 1 kwietnia 2013 r.
            Od 1 kwietnia 2013 r. obowiązuje rozporządzenie z 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. poz. 363), zwane dalej rozporządzeniem. Rozporządzenie to było poprzedzone rozporządzeniem z 28 listopada 2008 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące oraz warunków ich stosowania (Dz.U. nr 212, poz. 1338, z późn. zm.), zwane dalej rozporządzeniem 2008.
            • 07.02.2013Opóźniony raport dobowy kasy fiskalnej
              Pytanie podatnika: Podatnik dokonuje ewidencji wpłat otrzymanych od osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej przy pomocy kasy fiskalnej. Czasami zdarza się, że paragony (lub faktury do paragonów lub raporty kasy fiskalnej) zawierają błędne dane, lub pojawia się konieczność ich skorygowania z innego powodu. Jak podatnik powinien postąpić w przypadku nie wykonania raportu dobowego kasy fiskalnej w dniu, którego raport dotyczy i wykonania go w innym dniu?
              • 13.11.2012Kasy rejestrujące: Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży
                Pytanie podatnika: Czy w kontynuowanej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej może on skorzystać ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej, i pozostać przy ewidencji świadczonych usług za pomocą wystawianych faktur?
                • 12.11.2012Wycofanie z użytku kas rejestrujących 
                  Pytanie podatnika: Czy po dokonaniu odczytu modułu kasy fiskalnej w związku z jej zapełnieniem i zaprzestaniem rejestracji przy pomocy danej kasy podatnik może niezwłocznie przekazać kasę rejestrującą wraz z modułem fiskalnym do utylizacji, czy też na podatniku ciąży obowiązek przechowywania tych urządzeń, a jeżeli tak, to przez jaki okres czasu?
                  • 30.08.2011Kasy fiskalne – ewidencjonowanie rabatów i bonifikat
                    Pytanie podatnika: Czy fakt, iż Wnioskodawca nie pomniejsza obrotu o wartość udzielonych bonifikat jest postępowaniem prawidłowym?
                    • 06.06.2011Rejestrowanie zaliczek w kasie fiskalnej
                      Pytanie podatnika: Spółka zawiera część umów z klientami poza siedzibą Spółki - przez swoich przedstawicieli, bądź w znajdujących się w innych miastach oddziałach. Zdarzają się sytuacje, że przy zawieraniu takich umów pobierana jest zaliczka na poczet wykonania usługi lub dostawy towarów. Wówczas przedstawiciele Spółki pobierają od klientów zaliczki w formie gotówkowej bezpośrednio przy zawarciu umowy poza siedzibą Spółki (miejscem instalacji kasy fiskalnej) i wystawiają klientowi dokument KP (kasa przyjmie). Czy, gdyby klient odmówił przyjęcia faktury VAT, postępowanie Spółki polegające na doręczeniu pocztą osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej paragonu fiskalnego, wystawionego w związku z pobraną przez przedstawiciela poza siedzibą Spółki zaliczką, jest prawidłowe?
                      • 04.04.2011Faktura nie może zastąpić kasy fiskalnej
                        Pytanie podatnika: Czy Zainteresowany jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji obrotu kwot podatku przy pomocy kas rejestrujących, w odniesieniu do sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, nie objętej zwolnieniem zgodnie z Rozporządzeniem, w sytuacji każdorazowego udokumentowania sprzedaży, we wskazanym zakresie, fakturą VAT?
                        • 03.02.2011Można zrezygnować ze stosowania kasy fiskalnej
                          Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca może zrezygnować z ewidencji na kasie fiskalnej, pozostając nadal przy ewidencji na sprzęcie inkasenckim wystawiającym faktury VAT...
                          • 21.09.2010Ewidencja obrotów na kasie fiskalnej a obowiązek prowadzenia odrębnej ewidencji VAT
                            Pytanie podatnika: Czy pomimo prowadzenia szczegółowej ewidencji całego obrotu i kwot podatku należnego za pomocą kasy fiskalnej (art. 111 ust. 1 ustawy o VAT) muszę jeszcze prowadzić dodatkową, szczegółową ewidencję na mocy art. 109 ust. 3, pomimo że w kasie fiskalnej mam wprowadzony podział obrotu o którym mowa w art. 120 ust. 15 i mogę sporządzić deklarację podatkową?
                            • 19.07.2010Zmiana zamówienia a konieczność korekty sprzedaży zaewidencjonowanej w kasie fiskalnej
                              Pytanie podatnika: Czy można nie anulować wystawionych paragonów fiskalnych, lecz gdy wartość zaliczki nie ulega zmianie zmienić specyfikację zamawianych towarów na wewnętrznym dokumencie zamówienia, bez korekty obrotu fiskalnego?
                              • 01.04.2010Obowiązek zakupu kasy fiskalnej
                                Pytanie podatnika: Wnioskodawca założył firmę, która będzie się zajmować przewozem osób niepełnosprawnych. Wnioskodawca będzie świadczył usługi wyłącznie na rzecz firm, a więc przedsiębiorstw, nie dla osób fizycznych. Wnioskodawca jest przekonany, że nie przekroczy limitów uprawniających do zwolnienia. Sprzedaż miesięczna ani w roku 2009, ani w 2010 nie przekroczy 3.000,00 PLN. Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do zakupu kasy fiskalnej oraz czy konieczność zakupu kasy jest równoznaczna z koniecznością rejestracji na potrzeby VAT?
                                • 14.07.2009Korekta transakcji zarejestrowanych w kasie fiskalnej
                                  Może się zdarzyć, że programując kasę fiskalną, popełnimy błąd, który zauważymy dopiero po pewnym czasie. Może się również zdarzyć, że błąd taki powstanie z przyczyn przez nas niezawinionych. Często występują także przypadki błędnego wprowadzenia danych przez kasjera lub żądania zwrotu pieniędzy za towar przez osobę nieposiadającą paragonu fiskalnego. Co powinniśmy wtedy zrobić?
                                  • 18.05.2009Ewidencja obrotów i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących
                                    Pytane podatnika: Czy w sytuacji, gdy Przedsiębiorstwo w wybranych punktach będzie prowadziło ewidencję obrotów i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących w szerszym niż wskazany w § 4 Rozporządzenia MF zakresie, nie spowoduje to utraty zwolnienia podmiotowego, z którego obecnie korzysta Przedsiębiorstwo?
                                    • 16.12.2008Ewidencjonowanie w PKPiR transakcji w ramach autohandlu
                                      Pytanie: Zamierzam poszerzyć działalność gospodarczą o handel samochodami nabytymi w kraju. Proszę o informacje, jakie są zasady ewidencjonowania tego typu transakcji w podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
                                      • 16.07.2008Rozpoczęcie ewidencji przy pomocy kasy fiskalnej
                                        Podatnik, który ma zamiar rozpocząć ewidencję kwot osiąganych przychodów oraz kwot należnego podatku od towarów i usług za pomocą kasy rejestrującej powinien mieć na uwadze konieczność powiadomienia o tym fakcie Naczelnika właściwego Urzędu Skarbowego. Powinien go także zawiadomić o fiskalizacji kasy. Są to także warunki konieczne do uzyskania ulgi wynikającej z zakupu kasy.
                                        • 30.11.2007Orzecznictwo — Program lojalnościowy i VAT
                                          Pismem z dnia 25 sierpnia 2006 r. spółka P. S.A. (zwana dalej „Spółką” lub „Skarżącą”) wystąpiła o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, póz. 535 z późn. zm.), powoływanej dalej jako „u.p.t.u.”, oraz rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. Nr 51, póz. 375 ze sprost.), powoływanego dalej jako „rozporządzenie” w zakresie dotyczącym obowiązku stosowania kas rejestrujących.
                                        • « poprzednia strona [ 1 ] . [ 2 ]