Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

automaty napojami vat

  • 10.09.2019Napoje z automatu nie są przychodem pracownika
    Pytanie: Wnioskodawca planuje ustawić na terenie swojego zakładu automat samosprzedający gorące napoje. Pracownikom Wnioskodawcy zostaną wydane klucze chipowe, które umożliwią pobieranie napojów gorących z zainstalowanego automatu. Ww. klucze będą uprawniały do pobrania z automatu wyłącznie gorących napojów, które nie są napojami o charakterze profilaktycznym. Czy wartość doładowania miesięcznego na karcie chipowej wydanej pracownikowi stanowi dla niego przychód ze stosunku pracy korzystający ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 11b ustawy o PIT?
    • 29.12.2010WSA: Obiad z kontrahentem w restauracji jest reprezentacją
      Reprezentacją, w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, są niestanowiące reklamy każde działania podatnika - przedsiębiorcy, mające na celu budowanie pozytywnego wizerunku i prestiżu firmy, podejmowane w szczególności w kontaktach oficjalnych i handlowych z kontrahentami lub potencjalnymi kontrahentami. Skoro ustawodawca w powołanym przepisie do kosztów reprezentacji zaliczył koszty usług gastronomicznych, zakupu żywności oraz napojów, w tym alkoholowych, to wydatki poniesione na wymienione cele, nie mogą stanowić kosztu uzyskania przychodów, niezależnie od tego czy zakupione usługi (produkty) miały charakter wystawny (okazały), czy też nie.