Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasy fiskalne wynajmujących

  • 30.05.2017Rozliczenie kosztów z tytułu najmu prywatnego
    Pytanie podatnika: Jaką stawkę odpisu amortyzacyjnego zastosować w przypadku mieszkania zakupionego z rynku wtórnego? Czy koszty uzyskania przychodu obejmują: opłaty związane z podpisaniem aktu notarialnego w celu nabycia mieszkania, tj. podatek od czynności cywilnoprawnych, opłatę sądową oraz taksę notarialną; opłaty związane z podpisaniem aktu notarialnego w związku z umową najmu (oświadczenie o poddaniu się rygorowi egzekucyjnemu, tzw. najem okazjonalny); koszty pośrednictwa w wynajmie lokalu (tzw. prowizja pośrednika), udokumentowane fakturą; koszty sprzątania lokalu (zgodnie z umową najmu dwa razy w miesiącu), udokumentowane paragonem fiskalnym?
    • 16.08.2016Karta podatkowa przy korzystaniu z usług specjalistycznych
      Pytanie podatnika: w ramach prowadzenia ww. działalności gospodarczej Wnioskodawczyni zamierza korzystać z usług specjalistycznych polegających na sprzątaniu domków oraz praniu pościeli - są to czynności i prace wchodzące w inny niż zgłoszony przez Wnioskodawczynię zakres działalności oraz są niezbędne do całkowitego świadczenia usługi. Czy będąc opodatkowanym w formie karty podatkowej można korzystać z ww. usług specjalistycznych?
      • 30.06.2011WSA: Zła faktura nie wyklucza wydatku z kosztów
        Z uzasadnienia: Za koszt uzyskania przychodu można uznać również wydatek, który został udokumentowany nierzetelnym lub wadliwym dowodem księgowym, jeżeli w toku postępowania podatkowego podatnik wykaże, że operacja gospodarcza opisana w tym dowodzie faktycznie wystąpiła oraz, że poniósł jej koszt.
        • 27.09.2010Obowiązek prowadzenia ewidencji obrotu przy zastosowaniu kasy rejestrującej
          Pytanie podatnika: Wnioskodawczynie prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której podpisała umowę outsourcingową o świadczenie usług na rzecz spółki z o.o. w zakresie prowadzenia baru wegetariańskiego. Wynagrodzenie ustalane jest procentowo w wysokości miesięcznego obrotu, uzyskanego przez zleceniodawcę. Czy ma Pani obowiązek posiadać kasę fiskalną i ewidencjonować swoje wynagrodzenie na tej kasie, zgodnie z § 7 ust. 7 rozporządzenia MF w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące oraz warunków ich zastosowania?