Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

faktura marża stosowanie kasy fiskalnej

  • 18.07.2019VAT marża: Towar nowy, ale używany
    Osoby, zajmujące się kupnem i sprzedażą różnego rodzaju przedmiotów od osób fizycznych czasem wchodzą w posiadanie towaru handlowego, który jest fabrycznie nowy. Posiada oryginalne opakowanie, pełną lub ograniczoną gwarancję producenta, nigdy nie był przez pierwotnego posiadacza używany. Nabywcy, podatnicy VAT, kupując ten towar nie zyskują prawa odliczenia podatku - sprzedawca nie wystawia przecież faktur VAT. Aby odsprzedaż miała sens ekonomiczny, konieczne jest zastosowanie do rozliczenia podatku procedury VAT marża. Czy jednak można ją zastosować w sytuacji sprzedaży towaru nowego, skoro ustawa o VAT mówi o tej procedurze w odniesieniu do towaru używanego? Oto (korzystne dla podatnika) rozstrzygnięcie KIS w takiej właśnie sprawie.
    • 18.06.2013VAT marża a kasa fiskalna
      Pytanie podatnika: Jak sprzedaż w systemie opodatkowania marży powinna być zaewidencjonowana w kasie rejestrującej? Czy można wolnej literze (E lub F) w kasie rejestrującej przyporządkować stawkę 0% i stosować ją wyłącznie do sprzedaży w systemie opodatkowania marży, zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT? Czy stosowanie jednej litery w kasie rejestrującej do sprzedaży w systemie opodatkowania marży powinno być opisane przez serwisanta w książce serwisowej kasy rejestrującej? Jeśli konieczny jest taki wpis, to w którym miejscu książki serwisowej powinna być taka adnotacja?
      • 21.09.2010Ewidencja obrotów na kasie fiskalnej a obowiązek prowadzenia odrębnej ewidencji VAT
        Pytanie podatnika: Czy pomimo prowadzenia szczegółowej ewidencji całego obrotu i kwot podatku należnego za pomocą kasy fiskalnej (art. 111 ust. 1 ustawy o VAT) muszę jeszcze prowadzić dodatkową, szczegółową ewidencję na mocy art. 109 ust. 3, pomimo że w kasie fiskalnej mam wprowadzony podział obrotu o którym mowa w art. 120 ust. 15 i mogę sporządzić deklarację podatkową?
        • 16.12.2008Ewidencjonowanie w PKPiR transakcji w ramach autohandlu
          Pytanie: Zamierzam poszerzyć działalność gospodarczą o handel samochodami nabytymi w kraju. Proszę o informacje, jakie są zasady ewidencjonowania tego typu transakcji w podatkowej księdze przychodów i rozchodów.