Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

księgowanie zakupu kasy fiskalnej

  • 17.09.2018Faktura do paragonu w ewidencji VAT
    Pytanie: Jeśli Klient Wnioskodawcy zgłasza żądanie wystawienia faktury VAT do paragonu, niezależnie od tego, czy żądanie zgłasza podatnik VAT, czy niebędąca podatnikiem osoba fizyczna, faktura jest wystawiana do paragonu. W przypadku, gdy żądanie wystawienia faktury zostało złożone w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym wystawiony był paragon, faktura jest umieszczana w ewidencji VAT. Jeśli żądanie zgłoszono po upływie okresu rozliczeniowego, Wnioskodawca nie wprowadza zmian w ewidencji. Czy Wnioskodawca ma obowiązek wprowadzania do ewidencji VAT faktur wystawionych do paragonu i czy ma obowiązek korekty ewidencji VAT uwzględniającej wystawioną do paragonu fakturę?
    • 07.06.2018Zaliczka zarejestrowana na kasie fiskalnej w przychodach podatkowych
      W firmach gdzie stosowane są kasy rejestrujące zaliczkę na poczet przyszłej sprzedaży należy zaewidencjonować za pomocą urządzenia a klientowi powinien być wydany paragon. Obowiązek ten wynika z przepisów § 3 ust. 2 rozporządzenia Ministra Finansów z 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących – dalej rozporządzenie w sprawie kas. Przepis ten stanowi, że otrzymanie przed dokonaniem sprzedaży całości lub części należności (zapłaty) podlega ewidencjonowaniu z chwilą jej otrzymania.
      • 05.06.2018Zaliczka zarejestrowana na kasie fiskalnej w przychodach podatkowych
        W firmach gdzie stosowane są kasy rejestrujące zaliczkę na poczet przyszłej sprzedaży należy zaewidencjonować za pomocą urządzenia a klientowi powinien być wydany paragon. Obowiązek ten wynika z przepisów § 3 ust. 2 rozporządzenia Ministra Finansów z 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących – dalej rozporządzenie w sprawie kas. Przepis ten stanowi, że otrzymanie przed dokonaniem sprzedaży całości lub części należności (zapłaty) podlega ewidencjonowaniu z chwilą jej otrzymania.
        • 19.09.2017Zaliczka zarejestrowana na kasie fiskalnej w przychodach podatkowych
          W firmach gdzie stosowane są kasy rejestrujące zaliczkę na poczet przyszłej sprzedaży należy zaewidencjonować za pomocą urządzenia a klientowi powinien być wydany paragon. Obowiązek ten wynika z przepisów § 3 ust. 2 rozporządzenia Ministra Finansów z 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. poz. 363) – dalej rozporządzenie w sprawie kas. Przepis ten stanowi, że otrzymanie przed dokonaniem sprzedaży całości lub części należności (zapłaty) podlega ewidencjonowaniu z chwilą jej otrzymania.
          • 16.12.2008Ewidencjonowanie w PKPiR transakcji w ramach autohandlu
            Pytanie: Zamierzam poszerzyć działalność gospodarczą o handel samochodami nabytymi w kraju. Proszę o informacje, jakie są zasady ewidencjonowania tego typu transakcji w podatkowej księdze przychodów i rozchodów.