Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

ewidencja przy użyciu kasy fiskalnej

  • 06.09.2013Sprzedaż przez przedsiębiorcę majątku prywatnego a VAT
    Z uzasadnienia: Nie można pominąć, że podatnik dokonywał sprzedaży przedmiotów tego samego rodzaju, co ewidencjonowane w ramach działalności gospodarczej. Takie działanie jest dopuszczalne, jednak podatnik winien zadbać o jasne i precyzyjne rozgraniczenie sprzedaży majątku od obrotu przedmiotami tego samego rodzaju, ale mających charakter towarów handlowych.
    • 04.07.2013Kasy rejestrujące: Ewidencja zwrotów i reklamacji
      Pytanie podatnika: Czy w przypadku, gdy klient odmówi przyjęcia zamówionych towarów jednocześnie odmawiając dokonania zapłaty, Spółka będzie obowiązana do prowadzenie odrębnej ewidencji zwracanych towarów, o której mowa w § 3 ust. 4 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących z dnia 14 marca 2013 r. (Dz. U. z 2003 r., poz. 363?
      • 13.11.2012Kasy rejestrujące: Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży
        Pytanie podatnika: Czy w kontynuowanej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej może on skorzystać ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej, i pozostać przy ewidencji świadczonych usług za pomocą wystawianych faktur?
        • 21.09.2010Ewidencja obrotów na kasie fiskalnej a obowiązek prowadzenia odrębnej ewidencji VAT
          Pytanie podatnika: Czy pomimo prowadzenia szczegółowej ewidencji całego obrotu i kwot podatku należnego za pomocą kasy fiskalnej (art. 111 ust. 1 ustawy o VAT) muszę jeszcze prowadzić dodatkową, szczegółową ewidencję na mocy art. 109 ust. 3, pomimo że w kasie fiskalnej mam wprowadzony podział obrotu o którym mowa w art. 120 ust. 15 i mogę sporządzić deklarację podatkową?
          • 01.04.2010Obowiązek zakupu kasy fiskalnej
            Pytanie podatnika: Wnioskodawca założył firmę, która będzie się zajmować przewozem osób niepełnosprawnych. Wnioskodawca będzie świadczył usługi wyłącznie na rzecz firm, a więc przedsiębiorstw, nie dla osób fizycznych. Wnioskodawca jest przekonany, że nie przekroczy limitów uprawniających do zwolnienia. Sprzedaż miesięczna ani w roku 2009, ani w 2010 nie przekroczy 3.000,00 PLN. Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do zakupu kasy fiskalnej oraz czy konieczność zakupu kasy jest równoznaczna z koniecznością rejestracji na potrzeby VAT?
            • 06.01.2010Sam paragon nie stanowi podstawy do pomniejszenia przychodu
              Pytanie podatnika: Czy Spółka może pomniejszyć wartość przychodów o kwoty udzielonych bonifikat w wartości netto (po odliczeniu podatku VAT? Czy Spółka postąpi prawidłowo dokumentując wartość udzielonych w miesiącu bonifikat kopiami wydanych paragonów fiskalnych oraz wydrukiem komputerowym (zestawieniem)?
              • 07.07.2009Obowiązki podatników rejestrujących sprzedaż przy użyciu urządzeń fiskalnych (2) – raporty fiskalne
                W poprzednim artykule, prezentującym obowiązki podatników rejestrujących sprzedaż przy użyciu urządzeń fiskalnych, przedstawiłem odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące ewidencjonowania transakcji i wydruku dokumentów potwierdzających dokonanie sprzedazy, przeznaczonych dla klienta (konsumenta). Dzisiaj omawiam obowiązki dotyczące wydruku raportów z urządzeń fiskalnych.
                • 18.05.2009Ewidencja obrotów i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących
                  Pytane podatnika: Czy w sytuacji, gdy Przedsiębiorstwo w wybranych punktach będzie prowadziło ewidencję obrotów i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących w szerszym niż wskazany w § 4 Rozporządzenia MF zakresie, nie spowoduje to utraty zwolnienia podmiotowego, z którego obecnie korzysta Przedsiębiorstwo?
                  • 16.07.2008Rozpoczęcie ewidencji przy pomocy kasy fiskalnej
                    Podatnik, który ma zamiar rozpocząć ewidencję kwot osiąganych przychodów oraz kwot należnego podatku od towarów i usług za pomocą kasy rejestrującej powinien mieć na uwadze konieczność powiadomienia o tym fakcie Naczelnika właściwego Urzędu Skarbowego. Powinien go także zawiadomić o fiskalizacji kasy. Są to także warunki konieczne do uzyskania ulgi wynikającej z zakupu kasy.
                    • 30.11.2007Orzecznictwo — Program lojalnościowy i VAT
                      Pismem z dnia 25 sierpnia 2006 r. spółka P. S.A. (zwana dalej „Spółką” lub „Skarżącą”) wystąpiła o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, póz. 535 z późn. zm.), powoływanej dalej jako „u.p.t.u.”, oraz rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. Nr 51, póz. 375 ze sprost.), powoływanego dalej jako „rozporządzenie” w zakresie dotyczącym obowiązku stosowania kas rejestrujących.
                      • 16.10.2007Szacunkowe określenie podstawy opodatkowania - zgubne skutki remanentów
                        Wyrokiem z dnia 28 września 2005 r. sygn. akt I SA/Sz 22/05 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie oddalił skargę Mariusza B na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Szczecinie z dnia 30 listopada 2004 r. Nr PP.2-4407/148/04/BPL w przedmiocie podatku od towarów i usług za okres od stycznia do grudnia 2002 r.
                        • 21.05.2006Prowadzenie ewidencji uproszczonej VAT po montażu kasy fiskalnej
                          Pytanie: Prowadzę działalność usługową w zakresie usług budowlanych i nie jestem czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (w 2005 r. osiągnąłem obrót w wysokości 38.197,20 zł). W grudniu 2005 r. zamontowałem kasę fiskalną. Każda transakcja ewidencjonowana jest przy użyciu kasy rejestrującej. Czy po montażu kasy fiskalnej należy również prowadzić ewidencję uproszczoną VAT?

                        « poprzednia strona [ 1 ] . [ 2 ]