Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

bilety spektakl

  • 09.09.2013Stawka VAT na bilety wstępu i karnety na siłownię i salę do aerobiku
    Pytanie podatnika: Czy sprzedaż biletów/karnetów wstępu na siłownię, uprawniających do korzystania z infrastruktury technicznej samodzielnie przez klienta lub z pomocą trenera personalnego, powinna być traktowana dla potrzeb VAT jako świadczenie usługi w zakresie wstępu do miejsca, gdzie możliwe jest aktywne spędzanie wolnego czasu (rekreacja) i podlegać opodatkowaniu stawką VAT 8%?
    • 01.08.2013Bilet lub karnet na siłownię a VAT
      Pytanie podatnika: Czy zakup jednorazowego biletu wstępu albo karnetu uprawniającego do wstępu na siłownię, skorzystania ze znajdujących się tam urządzeń, bez możliwości uzyskania porady wykwalifikowanego instruktora będzie opodatkowany stawką VAT w wysokości 8 %? Czy zakup biletu albo karnetu z możliwością uzyskania porady wykwalifikowanego instruktora będzie opodatkowany stawką VAT w wysokości 8%?
      • 08.01.2013Zajęcia dla dzieci w czasie ferii a VAT
        Pytanie podatnika: Czy przychód z organizowanego wypoczynku dla dzieci w czasie wolnym od zajęć szkolnych (w tym: zajęcia plastyczne, muzyczne, wyjazdy edukacyjno-szkoleniowe, konkursy), ognisk artystycznych, amatorskich zespołów artystycznych, imprez zleconych jest zwolniony z podatku od towarów i usług?
        • 14.12.2012Stawka VAT na bilet wstępu do parku rozrywki
          Z uzasadnienia: Nie można ograniczać stosowanie stawki 8% tylko do opłaty za "wstęp" do danego obiektu, na określony teren itd. w celu zachowania biernego czyli przykładowo oglądania filmu, spektaklu teatralnego, meczu, zaś wstęp do obiektu w którym nabywca biletu (uiszczający opłatę) będzie aktywnie korzystał z wyposażenia tego obiektu na przykład z urządzeń na placu zabaw, czy z urządzeń parku linowego nie będzie przez tą stawkę objęty. Trzeba zauważyć, że podatnik nie wskazuje, by klienci po wejściu do parku rozrywki korzystali z pomocy, "szkolenia", czy rad osób "pracujących" w tym parku tj. opiekunów, trenerów itd.
          • 27.07.2012Stawka VAT na karnety, bilety i wejściówki
            Pytanie podatnika: Czy wejściówki jednorazowe i karnety (wstęp wielorazowy) do klubu, niezwierające oznaczenia czasu i rodzaju usług dostępnych w klubie korzystają z opodatkowania 8% stawką VAT?
            • 23.07.2012Import usług nabywanych przez biuro turystyczne
              Pytanie podatnika: Czy biuro turystyczne, rozliczające się w systemie VAT marża na podstawie art. 119 ustawy o podatku od towarów i usług, ma obowiązek rozpoznać import usług z tytułu nabywanych dla bezpośredniej korzyści turysty usług o charakterze turystycznym, takich jak: transportowe, hotelowe, gastronomiczne, kateringowe, przewodnickie, parkingowe, wejść do muzeów, teatrów, na cmentarze (nekropolie) i różne imprezy kulturalne, sportowe, rekreacyjne (np. wieczory folklorystyczne, wejścia na basen itp.)?
              • 19.06.2012Usługi kulturalne a opodatkowanie VAT
                Pytanie podatnika: Czy organizowanie imprez kulturalnych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Czy usługi kulturalne mogą skorzystać ze zwolnienia z VAT?
                • 16.06.2008Orzecznictwo podatkowe: Usługi twórców i artystów wykonawców a VAT
                  Usługi twórców i artystów wykonawców oraz podmiotów współtworzących z nimi widowisko kulturalne (zajmujących się oprawą muzyczną, dźwiękiem, oświetleniem, kostiumami, scenografią, itd.) realizowane w ramach działalności obiektów kulturalnych (teatrów, sal koncertowych, itp.) (PKWiU 92.32.10), są zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 w zw. z pozycją 11, załącznika nr 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.).
                  • 19.02.2007Nieodpłatne świadczenie usług na cele związane z przedsiębiorstwem
                    Pytanie podatnika: Podatnik organizuje koncerty, na które sprzedawane są bilety wstępu. Czynności te opodatkowane są stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7% - według załącznika nr 3, poz. 156 do ustawy VAT. Jednocześnie na koncerty te zapraszani są przedstawiciele organu założycielskiego, władz miasta, sponsorów, dziennikarzy oraz inne osoby w celach promocji i reklamy działalności jednostki. Zaproszenia są przekazywane tym osobom nieodpłatnie Dla celów rozliczenia podatku VAT wartość zaproszeń ustalana jest w wysokości ceny biletu wstępu na dany koncert. Pytanie Podatnika dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług opisanych świadczeń.