Szukaj
Wykop ten artykuł Dołącz do nas na Facebooku
REKLAMA

Ważne informacje w serwisie:




Artykuły: 1000 PYTAŃ

06.09.2017

„Zerowe” informacje podsumowujące VAT-UE

Czy podatnik jest zobowiązany składać do urzędu skarbowego „zerowe” informacje podsumowujące VAT-UE?

Nie. Zgodnie z art. 100 ust. 3 ustawy o VAT, informacje podsumowujące składa się za okresy miesięczne za pomocą środków komunikacji elektronicznej w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstał obowiązek podatkowy z tytułu dokonania transakcji, o których mowa w art. 100 ust. 1 ww. ustawy. Jeżeli w danym okresie nie powstał u podatnika obowiązek podatkowy z tytułu dokonania jakiejkolwiek transakcji wskazanej w ww. przepisie, nie ma obowiązku składania do urzędu „zerowych” informacji podsumowujących VAT-UE.

Podstawa prawna:

  •  Art. 100 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r., poz. 1221, z późn. zm.).

kis.gov.pl

Hasła tematyczne: vat, podatek od towarów i usług, informacje podsumowujące, vat-ue

 

Ostatnie artykuły z tego działu

Wszystkie artykuły z tego działu »

rozwiń wszystkie »Wasze komentarze

skomentuj

dodaj nowy komentarz

komentarz:
podpis:
 

Drodzy Użytkownicy podatki.biz. Choć czytamy uważnie Wasze komentarze, nie odpowiadamy na pytania w kwestiach szczegółowych. Zadając je, kierujecie je nie do nas, a do innych Użytkowników podatki.biz. Jeżeli chcecie wyjaśnić lub rozwiązać jakiś problem, zachęcamy do skorzystania z naszego forum dyskusyjnego - www.podatki.biz/forum

Zespół podatki.biz