Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Usługi budowlane

  • 24-02-2017Zaliczka na poczet usług budowlanych na przełomie 2016 i 2017 r.
    Od 1 stycznia 2017 r. odwrotnym obciążeniem objęte są usługi budowlane i budowlano-montażowe. Jak należy więc postąpić w przypadku zaliczek zapłaconych na poczet usług objętych w 2017 r. odwrotnym obciążeniem, jeżeli podatek należny z tytułu zaliczki został rozliczony przez usługodawcę? więcej »
  • 14-02-2017Odwrócony VAT przy usługach budowlanych
    Interpelacja nr 9331 do ministra finansów w sprawie odwróconego opodatkowania usług budowlanych więcej »
  • 09-02-2017Stawka VAT na roboty budowlane
    Pytanie podatnika: Czy dla dobudowywanego segmentu, w którym będzie sprawowana opieka całodobowa z zakwaterowaniem można zastosować stawkę VAT 8% dla robót budowlanych zgodnie z art. 41 ust. 12 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług? więcej »
  • 31-01-2017Odwrócony VAT w budownictwie. Spory interpretacyjne na temat podwykonawstwa
    Interpelacja nr 8831 do ministra finansów w sprawie objęcia usług budowlanych mechanizmem odwróconego obciążenia podatkiem VAT więcej »
  • 17-01-2017Najważniejsze zmiany w podatku od towarów i usług od 1 stycznia 2017 r.
    1. ROZSZERZENIE ZAKRESU TOWARÓW OBJĘTYCH MECHANIZMEM ODWRÓCONEGO OBCIĄŻENIA Od 1 stycznia 2017 r. tym szczególnym sposobem rozliczenia podatku należnego objęto transakcje, których przedmiotem są m.in. następujące towary: procesory (mikroprocesory, ex PKWiU 26.11.30.0) i towary z metali szlachetnych – dokładnie opisane w załączniku nr 11 do ustawy o VAT. więcej »
  • 26-10-2016Moment powstania przychodu z tytułu usług budowlanych
    Pytanie podatnika: Spółka podpisała długoterminową umowę na roboty budowlano-montażowe. Strony uzgodniły miesięczny okres rozliczeniowy do ostatniego dnia każdego miesiąca. W celu rozliczenia spółka do dnia 25-go danego miesiąca przedstawia zamawiającemu wniosek z wykazem wykonanych prac oraz kwotą wynagrodzenia należnego spółce (protokół). Kiedy należy rozpoznać moment powstania przychodu podatkowego: w dacie zakończenia usługi czyli z końcem okresu rozliczeniowego wymienionego w protokole, czy w momencie zatwierdzenia i podpisania protokołu przez zamawiającego? więcej »
  • 25-10-2016Podatki 2017. Odwrotne obciążenie VAT w branży budowlanej
    Jedną z ważniejszych zmian, które mają wejść w życie w 2017 r. jest wprowadzenie odwróconego obciążenia podatkiem od towarów i usług (VAT) dla usług podwykonawców budowlanych. W projekcie Ministerstwa Finansów zaproponowano, aby odwrócony VAT (za płatność podatku odpowiada nabywca) obejmował również niektóre rodzaje usług budowlanych. Zaznaczyć należy, że mechanizm ten ma mieć zastosowanie w przypadku, gdy usługodawcy i usługobiorcy są podatnikami czynnymi VAT. więcej »
  • 22-09-2016Czy roboty budowlane można opodatkować ryczałtem? 
    Pytanie podatnika: Jaką stawką ryczałtu Wnioskodawca powinien opodatkować przychody uzyskiwane z ww. działalności?  więcej »
  • 05-04-2016Moment powstania obowiązku podatkowego w VAT dla usług budowlanych lub budowlano-montażowych - interpretacja ogólna MF
    Celem określenia w prawidłowy sposób momentu wykonania usługi budowlanej lub budowlano-montażowej każdorazowo należy badać postanowienia umowne w kontekście przepisów ustawy o VAT, przy czym należy mieć na uwadze, że określenie momentu wykonania tych usług dla celów podatku od towarów i usług powinno następować na podstawie obiektywnych przesłanek, a postanowienia umowne mogą mieć tutaj jedynie charakter pomocniczy - wyjaśnił Minister Finansów. więcej »
  • 27-01-2016VAT. Moment powstania obowiązku podatkowego przy refakturowaniu usług budowlanych
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca dokonuje przeniesienia (refakturowania) kosztów usług budowlanych lub budowlano-montażowych, zakupionych od podwykonawców, na rzecz swoich klientów. W jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy z tytułu refakturowania usług budowlanych? Kiedy, na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług, usługa budowlana świadczona przez podwykonawcę powinna zostać uznana za wykonaną? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ]następna »