Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » przychody

  • 15-03-2018Przychody i znaki towarowe – nowa interpretacja KIS
    Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał pod koniec lutego br. indywidualną interpretację podatkową, która dotyczy przychodu z nieodpłatnego świadczenia polegającego na korzystaniu (bez wynagrodzenia) ze znaku towarowego należącego do innego podmiotu w grupie kapitałowej. więcej »
  • 31-08-2017Po jakim kursie korygować przychody i koszty?
    Przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego ogłaszanego przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu. Koszty natomiast przelicza się w oparciu o średni kurs z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia kosztu. Jaki kurs zastosować w przypadku korekty przychodów lub kosztów? Zobaczmy. więcej »
  • 29-06-2017NSA. Otrzymana gwarancja jest przychodem
    Z uzasadnienia: Skoro udzielenie gwarancji bankowej ma pewną wartość, czyli cenę, którą uzyskujący gwarancję w normalnych warunkach rynkowych musiałoby gwarantowi zapłacić to już sam fakt otrzymania takiej gwarancji bezpłatnie, nieekwiwalentne uzasadnia stanowisko, że podatnik uzyskuje nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT. więcej »
  • 08-11-2016Podatki 2016: Korekta faktury w walucie obcej
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku, gdy zgodnie z obowiązującym od dnia 1 stycznia 2016 r. stanem prawnym, Spółka dokona stosownych korekt przychodów na bieżąco na podstawie wystawionych not księgowych/faktur korygujących, to wówczas dla celów rozliczenia CIT powinna zastosować do przeliczenia waluty obcej na złotówki kurs EUR z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury/noty korygującej? więcej »
  • 17-06-2016Podatki 2016. Zwrot nadpłaty za media a moment korekty przychodów
    Skoro korekta przychodów nie jest wynikiem błędu rachunkowego lub innej oczywistej omyłki to zastosowanie znajdują wprowadzone z dniem 1 stycznia 2016 r. przepisy dotyczące korekty przychodów określone w art. 12 ust. 3j-3m ustawy o CIT. Zatem, zwrot użytkownikom lokali mieszkalnych ewentualnych nadpłat za media powstałych na koniec okresu rozliczeniowego skutkować będzie koniecznością dokonania korekty przychodów w dacie dokonania rozliczenia całego okresu rozliczeniowego - wyjaśnił Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z 9 czerwca 2016 r., sygn. IBPB-1-3/4510-229/16/AW. więcej »
  • 17-11-2015NSA. Przychody i koszty należy korygować wstecz
    Faktura korygująca przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej, o których mowa w art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych oraz faktura korygująca koszty uzyskania przychodów, inne niż bezpośrednio związane z przychodami, wskazane w art. 15 ust. 4d wymienionej ustawy, zmienia rozliczenia przychodów i kosztów w odniesieniu do okresu, w którym korygowana faktura (pierwotna) wprowadzona została do samoobliczenia podatku - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 29-09-2015Podatki 2016. Korekta przychodów i kosztów podatkowych w podatkach dochodowych
    24 września 2015 r. Prezydent RP podpisał ustawę z 10 września 2015 r. o zmianie ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów. więcej »
  • 02-09-2015Likwidacja spółki i przekazanie jej majątku jednemu wspólnikowi a przychód w CIT 
    Pojęcie „dochodu” w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o CIT, wobec braku legalnej definicji, można postrzegać w kategoriach potocznego znaczenia tego słowa (dochód, jako finansowa miara uzyskanych korzyści), co nie koliduje z jego ekonomicznym rozumieniem (dochód, jako wartość dodana). Oczywiście takie ujęcie dochodu może (w konkretnych przypadkach) modyfikować ustawodawca, lecz odejście od jego identyfikowania z korzyścią majątkową (element konieczny dochodu) wymagałoby wyraźnej wypowiedzi legislacyjnej - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 17-07-2015NSA. Zasady określania przychodów i kosztów wspólników spółki partnerskiej
    Z uzasadnienia: Wspólnicy spółki partnerskiej mogą określić prawo do udziału w zysku w spółce - w dowolnej (dopuszczalnej przepisami Kodeksu spółek handlowych) proporcji, według której będą rozliczane przychody z udziału w spółce, jednakże konsekwentnie w takiej samej proporcji winny też być dla celów podatkowych rozliczane koszty uzyskania przychodów. więcej »
  • 03-07-2015WSA. VAT z tytułu aportu a przychód w CIT
    Z uzasadnienia: Kwota podatku należnego wynikająca z faktury dokumentującej wniesienie aportu do spółki będzie stanowiła podatek należny, który nie stanowi przychodu zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 9 ustawy o CIT. Pogląd ten koresponduje z jedną z podstawowych zasad podatku od towarów i usług tj. zasadą neutralności tego podatku. więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »