Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » przestrzeń reklamowa

  • 09-09-2014MF o opodatkowaniu dochodów z reklam na stronie www
    Osoba fizyczna udostępniająca na stronie internetowej miejsce w celu zamieszczenia treści o charakterze m.in. reklamowym za wynagrodzeniem uzyskuje przychód z tytułu umowy o podobnym charakterze do umowy najmu lub dzierżawy. Przychody z tego tytułu należy zakwalifikować do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy PIT, pod warunkiem, że nie są uzyskiwane w ramach działalności gospodarczej - wyjaśnił Minister Finansów w interpretacji ogólnej. więcej »
  • 26-02-2014Reklamy na prywatnym blogu a źródło przychodu w PIT
    Zapytanie nr 5107 do ministra finansów w sprawie opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu umieszczania reklam na blogach internetowych więcej »
  • 22-10-2013Źródła przychodu w PIT: Reklama na prywatnych stronach internetowych
    Pytanie: Jestem osobą fizyczną, nieprowadzącą działalności gospodarczej. Uzyskuję przychody z tytułu udostępnienia miejsca reklamowego na moich prywatnych stronach internetowych. Jak powinienem rozliczyć te przychody? Czy będę mógł wybrać zryczałtowaną formę opodatkowania? więcej »
  • 11-07-2012PIT od zarobków z reklam na prywatnej stronie internetowej
    Z uzasadnienia: Umowa udostępniająca do używania stronę internetową jest umową nienazwaną, zbliżoną jednak do umowy dzierżawy. Jej celem jest bowiem, "wydanie" kontrahentowi, za wynagrodzeniem, strony internetowej (lub jej części - jak w niniejszym przypadku) do korzystania poprzez umieszczanie na niej reklam swoich klientów. O ile zatem strony internetowej nie wydzierżawi osoba prowadząca działalność gospodarczą, przychód z tego tytułu powinien być opodatkowany jak z umów najmu/dzierżawy i umów podobnego rodzaju, a więc na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. więcej »
  • 20-07-2011Udostępnienie powierzchni na stronach www nie jest dzierżawą
    Pytanie: Czy przychody z tytułu oddania powierzchni na stronach internetowych na cele reklamowe należy traktować jako przychody z działalności wykonywanej osobiście czy jako wynagrodzenie za najem/dzierżawę powierzchni reklamowych? więcej »
  • 08-02-2011Udostępnianie prywatnych stron www reklamodawcom to dzierżawa
    Jeśli podatnik udostępnia miejsce na własnych, prywatnych stronach internetowych reklamodawcom powinien on opodatkować przychód z tego tytułu jak z umów najmu/dzierżawy i umów podobnego rodzaju, a więc na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. więcej »
  • 17-05-2010Wynagrodzenie za udostępnienie przestrzeni reklamowej a PIT
    Wynagrodzenia wypłacane przez spółkę zajmującą się świadczeniem usług reklamowych osobom fizycznym – właścicielom stron internetowych (nieprowadzącym w tym zakresie działalności gospodarczej) z tytułu umów pozwalających na korzystanie z części stron internetowych i na zamieszczanie reklam w części oddanej do korzystania, należy zakwalifikować jako przychody z tytułu umów nienazwanych o podobnym charakterze do umów dzierżawy w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 6 updof. Wypłacająca wynagrodzenia spółka nie jest przy tym płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu wypłaconego wynagrodzenia (czynszu). Brak jest bowiem w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych przepisu, który by taki obowiązek przewidywał – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »