Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Kalkulator wynagrodzeń | Zwrot VAT w budownictwie | OC biur, księgowych i zarządów

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Przechowywanie dokumentów

  • 14-11-2017Okres przechowywania ksiąg przy stracie podatkowej
    Zgodnie z art. 70 § 1 Ordynacji Podatkowej, zobowiązanie podatkowe przedawnia się z upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku. W związku z tym spółka po tym okresie przekazuje dokumenty podatkowe do zniszczenia. Czy spółka prawidłowo ustali termin przechowywania ksiąg podatkowych i dokumentów z lat, w których poniosła stratę podatkową, przyjmując że lata te przedawnią się po upływie 5 lat licząc od roku, w którym złożył deklarację CIT-8 wykazującą stratę podatkową? więcej »
  • 25-01-2017VAT. Przechowywanie dokumentów CMR w formie elektronicznej
    Pytanie podatnika: W związku z planowaną zmianą sposobu przechowywania dokumentów CMR, powstaje pytanie, czy Wnioskodawca przechowując dokumenty CMR w formie elektronicznej na serwerze w Holandii, będzie postępować prawidłowo w świetle obowiązujących przepisów, tj. art. 112 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług? więcej »
  • 20-01-2017Brak oryginalnego dokumentu nie wpływa na koszty
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku zeskanowanych dokumentów oraz faktur i dokumentów otrzymywanych przez spółkę w formie elektronicznej, potwierdzających poniesienie wydatków spełniających definicję kosztów uzyskania przychodów wynikającą z art. 15 ust. 1 ustawy CIT, Spółka będzie uprawniona do zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów, jeżeli dokumenty te będą przechowywane zgodnie z opisaną procedurą jedynie w formie elektronicznej? więcej »
  • 17-01-2017Okres przechowywania dokumentów w przypadku straty to nawet 11 lat
    Pytanie podatnika: Czy stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym termin przechowywania dokumentów podatkowych z lat, w których poniósł stratę podatkową, przyjmując że lata te przedawnią się po upływie 5-ciu lat, licząc od roku, w którym złożył deklarację CIT-8 wykazującą stratę podatkową jest prawidłowe? więcej »
  • 02-12-2016Okres przechowywania ksiąg i dokumentów w przypadku straty podatkowej
    Pytanie podatnika: Czy stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym termin przechowywania dokumentów podatkowych z lat, w których poniósł stratę podatkową, przyjmując że lata te przedawnią się po upływie 5-ciu lat, licząc od roku, w którym złożył deklarację CIT-8 wykazującą stratę podatkową jest prawidłowe? więcej »
  • 23-11-2016Przechowywanie faktur. Brak oryginalnego dokumentu nie ma wpływu na koszty
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku zeskanowanych dokumentów oraz faktur i dokumentów otrzymywanych przez spółkę w formie elektronicznej, potwierdzających poniesienie wydatków spełniających definicję kosztów uzyskania przychodów wynikającą z art. 15 ust. 1 ustawy CIT, Spółka będzie uprawniona do zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów, jeżeli dokumenty te będą przechowywane zgodnie z opisaną procedurą jedynie w formie elektronicznej? więcej »
  • 28-10-2015Przechowywanie dokumentów dot. usług świadczonych przez podwykonawców
    Pytanie podatnika: Wnioskodawczyni prowadzi firmę w zakresie m.in. usług budowlanych. Uzyskiwane przychody opodatkowuje w formie ryczałtu. Wnioskodawczyni nie zatrudnia pracowników, a wykonywane usługi zleca innym firmom jednoosobowym niebędącym podatnikami VAT. Umowy w zakresie robocizny zawierane są ustnie. Jakie dokumenty i przez jaki okres Wnioskodawczyni jest zobowiązana przechowywać w związku z wykonywanymi usługami? więcej »
  • 04-08-2015Zaliczenie do kosztów wydatków na podstawie e-dokumentów
    Pytanie: Spółka zamierza przechowywać w formie elektronicznej otrzymane w formie papierowej faktury, paragony i inne dokumenty księgowe przy zachowaniu autentyczności pochodzenia, integralności treści, czytelności i łatwości odszukania jak w przypadku faktur przechowywanych w formie papierowej. Czy spółka utrzyma prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodu wydatków związanych z ww. dokumentami przechowywanymi w formacie elektronicznym (zostaje zniszczona wersja papierowa)? więcej »
  • 30-06-2015Okres przechowywania listów przewozowych
    Pytanie podatnika: Czy obowiązkowy okres przechowywania dokumentów - listów przewozowych CMR wynosi 3 miesiące, a nie jak innych dokumentów (faktury VAT), gdzie okres ten wynosi 5 lat, skoro w transakcjach wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów (WDT) na zasadach EX WORKS w miejsce listu przewozowego CMR podatnik może stosować inne dokumenty potwierdzające tę transakcję zgodnie z art. 42 ust. 1 ustawy o VAT? więcej »
  • 23-06-2015Odliczenie VAT ze skanu faktury papierowej
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku gdy Spółka, będzie dysponowała tylko elektronicznymi obrazami faktur otrzymanych pierwotnie w formie papierowej, które to faktury będą dokumentowały wydatki na nabycie towarów i usług dających prawo do odliczenia zgodnie z art. 86 ustawy o podatku od towarów i usług, Spółka zachowa prawo do odliczenia podatku naliczonego wskazanego w takich fakturach w przypadku zniszczenia postaci papierowej faktur pierwotnie ujętych w przyjętych okresach rozliczeniowych? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »