Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Poczęstunek

  • 05-07-2018Prawo do odliczenia VAT od zakupów produktów spożywczych
    Wiele przedsiębiorców nabywa produkty spożywcze takie jak kawa, herbata, woda, ciastka itp. Ww. napoje i poczęstunki są zużywane przez pracowników, jak również w trakcie spotkań służbowych, np. narad, konferencji, szkoleń, spotkań z kontrahentami czy też podczas zebrań zarządu. Dodatkowo podczas takich spotkań często zamawiane są usługi cateringowe. Powstawać mogą zatem wątpliwości, czy od zakupów produktów spożywczych oraz usług cateringowych przedsiębiorcy mogą odliczać VAT. więcej »
  • 28-12-2016Poczęstunek w firmowych kosztach - zmiana stanowiska fiskusa
    Pytanie podatnika: W ramach działań sprzedażowych oraz negocjacji warunków zawieranych umów, członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spotykają się w siedzibie z aktualnymi oraz potencjalnymi kontrahentami. Spółka bierze udział również w targach. Na stoisku firmowym uczestnicy targów mogą skorzystać z drobnego poczęstunku zakupionego przez spółkę. Czy spółka jest uprawniona do zaliczenia wydatków na nabycie tych towarów do kosztów uzyskania przychodów? więcej »
  • 18-01-2016Ciastka, kawa i herbata dla pracowników a PIT. Zmiana stanowiska MF
    Pytanie podatnika: Czy spożycie przez pracowników kawy, herbaty, cukru, ciastek oraz koszty zorganizowania spotkania integracyjnego stanowią dla pracowników przychód do opodatkowania, od którego Wnioskodawca jest zobowiązany jako płatnik do odprowadzenia podatku dochodowego od osób fizycznych? więcej »
  • 20-05-2015Zakup poczęstunku dla uczestników szkolenia a koszty podatkowe
    Pytanie podatnika: Wnioskodawczyni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, której przedmiotem jest organizacja szkoleń. Wnioskodawczyni we własnym zakresie będzie przygotowywała przekąski i obiady dla kursantów wynajmując tylko kuchnię i salę obiadową. Koszt poczęstunku będzie wkalkulowany w cenę usługi. Czy wydatki na zakup żywności i napojów zagwarantowanych podczas szkolenia stanowią dla niej koszt podatkowy? więcej »
  • 04-03-2015Wydatki gastronomiczne w trakcie spotkań biznesowych z kontrahentami
    Na gruncie ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (ustawa o CIT) wydatki związane z organizacją spotkań biznesowych z kontrahentami należy analizować w kontekście przesłanek ich potrącalności, uregulowanych w art. 15. Szczególną uwagę należy zwrócić na wyłączenie przewidziane w art. 16 ust. 1 pkt 28 ww. ustawy, zgodnie z którym nie stanowią kosztów uzyskania przychodów koszty reprezentacji, w szczególności poniesione na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych. więcej »
  • 01-12-2014Obiad dla klienta a koszty uzyskania przychodów
    Wymienienie jako przykładowych kosztów reprezentacyjnych wydatków na usługi gastronomiczne, zakup obiadu lub innego posiłku nie oznacza, że wydatki te zawsze muszą zostać wyłączone z kosztów uzyskania przychodów. więcej »
  • 13-06-2014Poczęstunek dla pracowników i kontrahentów a VAT
    Przedsiębiorca może odliczyć podatek naliczony przy nabyciu artykułów spożywczych zużytych przez pracowników lub gości (kontrahentów), gdy nabywane artykuły należą się pracownikom na podstawie wewnętrznych regulacji, czy też są udostępniane na spotkaniach roboczych lub spożywane na spotkaniach biznesowych z kontrahentami mających związek z wykonywaniem czynności opodatkowanych. więcej »
  • 07-04-2014Zakup artykułów spożywczych a koszty uzyskania przychodów
    Pytanie podatnika: Czy wydatki związane z organizacją Spotkań Promocyjnych, w tym na zakup Artykułów Spożywczych zużywanych podczas Spotkań, stanowią koszt uzyskania przychodu w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? więcej »
  • 10-02-2014Poczęstunek podczas targów a koszty uzyskania przychodów
    Pytanie podatnika: Czy ponoszone przez Spółkę wydatki na poczęstunek podczas targów stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 i jednocześnie nie spełniają przesłanki negatywnej wskazanej w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? więcej »
  • 13-01-2014Zakup i przekazanie artykułów spożywczych a VAT
    Pytanie podatnika: Czy od zakupu artykułów spożywczych spółka ma prawo odliczyć podatek VAT naliczony? Czy Spółka ma obowiązek naliczania podatku VAT należnego z tytułu nieodpłatnych przekazań artykułów spożywczych? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »