Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » opłata rezerwacyjna

  • 17-06-2019Czy opłata rezerwacyjna jest zaliczką podlegającą VAT?
    Pytanie: Wnioskodawca w ramach swojej działalności zajmuje się także organizacją imprez okolicznościowych. Spółka pobiera od podmiotów chcących nabyć określone usługi, w szczególności rezerwujących sale konferencyjne, pokoje i różnego rodzaju wydarzenia okolicznościowe, opłatę rezerwacyjną, która nie odnosi się do żadnej konkretnej dostawy towaru/świadczenia usługi. Czy opłata ta stanowi zaliczkę/przedpłatę/zadatek w rozumieniu art. 19a ust. 8 ustawy VAT? Czy spółka ma obowiązek udokumentowania otrzymania opłaty rezerwacyjnej fakturą VAT? więcej »
  • 05-07-2013Moment ujęcia w kosztach opłaty rezerwacyjnej
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca zawarł umowę najmu lokalu użytkowego w mającym dopiero powstać budynku na okres 10 lat, który jest podstawowym okresem umowy. Wnioskodawca zobowiązał się w umowie do wniesienia na rzecz Wynajmującego opłaty zwanej „opłatą rezerwacyjną” tytułem wykupu prawa do korzystania z lokalu do dnia ... (czyli przez okres 10 lat) w tym prawa przedłużenia czasu trwania umowy. Czy Wnioskodawca ma prawo do jednorazowego zaliczenia w koszty opłaty rezerwacyjnej w momencie poniesienia kosztu? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »