Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Najbliższe szkolenia podatki.biz:

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Nieruchomość

  • 24-06-2015Dokumentacja cen transferowych nie obejmuje sfery prywatnej
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca jest osobą fizyczną i zamierza prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą. Na rozpoczęcie działalności gospodarczej, tytułem darowizny, ma otrzymać od swojego ojca nieruchomości. Czy w związku z otrzymaniem nieruchomości Wnioskodawca będzie zobowiązany do sporządzenia dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 25a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? więcej »
  • 15-06-2015Sprzedaż mieszkania a PIT. Czym jest cel mieszkaniowy?
    Pytanie podatnika: W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozliczyć podatek? Czy w sytuacji, gdy całość ze sprzedaży mieszkania Wnioskodawca przeznaczył na częściową spłatę kredytu, może uznać, że całość czyli 145 000,00 zł zostało przeznaczone na cele mieszkaniowe? więcej »
  • 10-06-2015Wpływ przychodów z wynajmu mieszkania na zwolnienie z VAT
    Część przedsiębiorców, którzy uzyskują obroty nieprzekraczające 150 000 zł, a jednocześnie nie wykonują czynności wykluczających możliwość wyboru zwolnienia z VAT, o których mowa w art. 113 ust. 13 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz.U. z 2011 r., nr 177, poz. 1054, z późn. zm., dalej: ustawa o VAT), takich jak np. świadczenie usług doradztwa, korzysta ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Pilnując limitu, który uprawnia ich do skorzystania z tego zwolnienia, zwykle skupiają się oni jednak tylko na obrocie, który jest generowany w ramach działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. W przypadku podatników uzyskujących przychody z tzw. najmu prywatnego może okazać się to poważnym błędem, skutkującym koniecznością złożenia zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R, składania deklaracji VAT oraz wykazywania podatku należnego. więcej »
  • 28-05-2015Czy zachowek może być kosztem uzyskania przychodów?
    Pytanie podatnika: Czy kwota spłaty udziałów w spadku jest kosztem uzyskania przychodu, a co za tym idzie jest wydatkiem na spłatę udziałów? Czy ewentualna zapłata należności z tytułu zachowku będzie kosztem uzyskania przychodu? Czy Wnioskodawca powinien wskazać wartość zachowku jako przyszłą kwotę rozliczoną z tytułu nabycia, od której nie jest należny podatek 19%? więcej »
  • 14-05-2015Skutki podatkowe sprzedaży murowanego garażu
    Pytanie podatnika: Czy dochód uzyskany ze sprzedaży murowanego garażu będzie stanowił odrębne źródło przychodu i będzie można skorzystać z ulgi mieszkaniowej? więcej »
  • 13-05-2015Zakup nieruchomości z pieniędzy z prostytucji a opodatkowanie ukrytych dochodów
    Przychody z uprawiania nierządu mogą być traktowane jako dochody „wolne od opodatkowania”. Do dochodów z tego tytułu nie znajduje bowiem zastosowanie art. 20 ust. 3 ustawy o PIT, który to artykuł traktuje o przychodach nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych. Tym samym wydatkowanie środków uzyskanych z uprawiania własnego nierządu na zakup nieruchomości nie będzie skutkować zastosowaniem 75% stawki podatku. więcej »
  • 04-05-2015Usługi budowlane a stawka VAT
    Pytanie podatnika: Czy opisana we wniosku kompleksowa usługa budowlana, na której cenę składa się dostawa masy betonowej wraz z usługą transportową oraz wylaniem we wskazane przez Klienta miejsca, tj. w elementach konstrukcyjnych powstającego budynku (objętego społecznym programem mieszkaniowym) opodatkowana będzie preferencyjną stawką podatku 8%? więcej »
  • 20-04-2015Dostawa mebli do krajów UE a rozliczenie VAT
    Pytanie podatnika: Czy transakcje dostawy towarów (mebli) na rzecz unijnych kontrahentów, należy uznać za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów opodatkowaną w kraju rozpoczęcia wysyłki (tj. w Polsce)? Czy transakcje należy uznać za świadczenie kompleksowych usług na rzecz unijnych kontrahentów, których - jako usług związanych z nieruchomościami, miejscem świadczenia jest miejsce położenia nieruchomości? więcej »
  • 03-04-2015Sprzedaż mieszkania a PIT. Czym są własne cele mieszkaniowe?
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca skorzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od dochodów osiągniętych z odpłatnego zbycia nieruchomości, jeżeli przychód uzyskany ze zbycia nieruchomości zostanie wydatkowany na własne cele mieszkaniowe tj. zakup mieszkania we współwłasności z córką położonego na terenie UE (Francja)? więcej »
  • 03-04-2015Sprzedaż gospodarstwa rolnego a zwolnienie z PIT
    Z uzasadnienia: Reasumując, dla zwolnienia przychodu od podatku niezbędne jest spełnienie przesłanki pozytywnej, jaką jest sprzedaż całości lub części gruntów wchodzących w skład gospodarstwa rolnego oraz niewystąpienie przesłanki negatywnej, przez którą należy rozumieć utratę charakteru rolnego lub leśnego tych gruntów w związku z ich sprzedażą. więcej »
« poprzednia[ 7 ] . [ 8 ] . [ 9 ] . [ 10 ] . [ 11 ] . [ 12 ] . [ 13 ]następna »