Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » nieodpłatne przekazanie towarów

  • 13-05-2015VAT od przekazania materiałów reklamowych o wartości powyżej 10 zł
    Pytanie podatnika: Czy nieodpłatne przekazanie kontrahentom, w związku z działalnością gospodarczą Spółki, drukowanych materiałów informacyjnych i reklamowych oraz banerów/tablic reklamowych (z funkcją informacyjną), na których naklejane są próbki wyrobów Spółki, których cena nabycia/jednostkowy koszt wytworzenia przekracza 10 zł, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? więcej »
  • 02-07-2014VAT: Przekazanie własnych wyrobów na potrzeby firmy
    Pytanie podatnika: Czy zgodnie z art. 7 ust. 2 ustawy VAT oraz z art. 16 Dyrektywy 2006/112/WE Wnioskodawca uznaje za dostawę towarów przekazanie partii swoich wyrobów gotowych na potrzeby inwestycyjne wewnątrz firmy wykorzystywanych do celów działalności przedsiębiorstwa, a zatem czy Wnioskodawca jest zobowiązany do naliczenia i odprowadzenia podatku należnego VAT od przekazania wyrobów - okien - na potrzeby inwestycyjne - budowę nowej hali w której prowadzona będzie produkcja Wnioskodawcy? więcej »
  • 18-11-2011Nieodpłatne przekazanie towarów a VAT
    Pytanie podatnika: Czy opisane nieodpłatne wydania części stanowią dostawę, dla której Spółka ma obowiązek rozpoznania podatku należnego w zakresie podatku od towarów i usług w sytuacji, gdy odliczyła podatek naliczony związany z zakupem wydanych towarów? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »