Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Nieodpłatne przekazanie

  • 17-12-2012Zwolnienia z PIT: Prezenty dla kontrahentów
    Pytanie podatnika: Czy nieodpłatne przekazanie kontrahentom prezentów o wartości nieprzekraczającej 200,00 zł, opisanych w stanie faktycznym, korzysta ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? więcej »
  • 17-12-2012Wykorzystywanie samochodów służbowych do celów prywatnych a VAT
    Pytanie podatnika: Czy od dnia 1 stycznia 2011 r. do dnia 31 grudnia 2012 r. nieodpłatne udostępnienie samochodów osobowych na rzecz pracowników spółki do celów osobistych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? więcej »
  • 05-10-2012Nieodpłatne przekazanie a VAT
    Czy jest dostawą towaru, opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, nieodpłatne przekazanie kontrahentowi przez podatnika VAT materiału reklamowego swojej firmy w postaci kalendarza, od którego przy nabyciu podatnik odliczył podatek naliczony? Koszt nabycia kalendarza wynosi 25 zł. więcej »
  • 26-07-2012VAT: Nieodpłatne świadczenie usług na cele niezwiązane z działalnością
    Pytanie podatnika: Zdarzają się sytuację, że spółka zakupuje np. usługę hotelową czy gastronomiczną i przekazuje ją nieodpłatnie w celach niemających związku z działalnością gospodarczą (np. zapewnia nocleg w hotelu kontrahentowi przybywającemu na spotkanie). Czy podstawą opodatkowania czynności nieodpłatnego świadczenia usług na cele niezwiązane z działalnością gospodarcza podatnika, o których mowa w art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy o VAT, jest kwota netto (bez VAT) wynikająca z faktury wystawionej przez usługodawcę, od którego spółka nabywa usługi, które następnie przekazuje nieodpłatnie? więcej »
  • 19-06-2012Materiały reklamowe i informacyjne, próbki, prezenty o małej wartości - nieodpłatne przekazanie a VAT
    Powszechną praktyką jest przekazywanie przez firmy różnego rodzaju materiałów reklamowych i informacyjnych, próbek czy tzw. prezentów o małej wartości. Czy takie przekazanie jest dostawą towarów na gruncie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług? Czy nieodpłatne przekazywanie materiałów reklamowych trzeba opodatkować VAT? więcej »
  • 17-05-2012PIT: Nieodpłatne przekazanie firmowego samochodu żonie
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą i posiada samochód osobowy, który został wpisany do ewidencji wyposażenia. Samochód ten zamierza przekazać do użytku żonie, która również prowadzi działalność gospodarczą. Czy w momencie przekazania tego pojazdu na stałe żonie dla celów jej działalności wystąpi obowiązek uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych od wartości pojazdu zaewidencjonowanej w ewidencji wyposażenia? więcej »
  • 11-04-2012Nieodpłatne przekazanie próbek a VAT
    Pytanie podatnika: Przedmiotem działalności gospodarczej Wnioskodawcy jest produkcja wyrobów z mięsa i sprzedaż hurtowa mięsa i wyrobów z mięsa. W celu utrzymania dotychczasowych odbiorców i pozyskiwania nowych klientów a także zwiększenia wolumenu sprzedaży zakład podejmuje działania o charakterze promocyjnym. Czy w świetle przepisów art. 7 ust. 3 i 7 ustawy o podatku od towarów i usług nieodpłatne przekazanie wyrobów gotowych: wędlin, kiełbas i wyrobów garmażeryjnych na cele degustacji nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT i czy zakład nie będzie zobowiązany do naliczania podatku należnego stosownie do art. 7 ust. 2 tej ustawy? więcej »
  • 14-03-2012Nieodpłatne przekazywanie książek na rzecz bibliotek a VAT
    Pytanie podatnika: Spółdzielnia zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych ma obowiązek nieodpłatnego przekazania uprawnionym bibliotekom określonej liczby egzemplarzy wydanych książek. Wnioskodawca jest bezpośrednim wydawcą książek i podatek należny jest pomniejszany w całości o podatek naliczony z faktur kosztowych dotyczących wydawanych książek. Czy ww. przekazanie książek bibliotekom podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? więcej »
  • 23-02-2012Napoje dla pracowników a rozliczenie VAT
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca ponosi koszty nabycia produktów spożywczych, takich jak: kawa, herbata, mleko, napoje chłodzące (woda mineralna, napoje, soki), cukier, słodycze. Zgodnie z przepisami BHP Spółka zapewnia pracownikom napoje, natomiast pozostałe art. spożywcze przekazywane są podczas zebrań zarządu, narad, spotkań z pracownikami oraz klientami/gośćmi w czasie pracy w siedzibie firmy. Nabyte artykuły są wykorzystywane w związku z prowadzoną działalnością opodatkowaną. Spółka odlicza podatek naliczony związany z zakupem artykułów będących przedmiotem wniosku. Czy w takiej sytuacji nieodpłatne przekazanie ww. artykułów spożywczych należy opodatkować podatkiem należnym? więcej »
  • 27-01-2012Podatkowe skutki zakupu artykułów spożywczych do firmy
    Pytanie podatnika: Czy konsumpcja wyrobów spożywczych przy okazji różnego rodzaju narad, spotkań wewnętrznych, szkoleń, spotkań i przyjmowania gości, kontrahentów, posiedzeń zarządu i rady nadzorczej, odbywających się w związku z działalnością opodatkowaną, stanowią dla Spółki czynność opodatkowaną na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy bądź art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług? Czy Spółka ma prawo odliczać podatek VAT z faktur dokumentujących zakup wymienionych produktów? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ]następna »