INDEKS TEMATYCZNY » nauczanie

  • 23-05-2016
    Jak opodatkować dochody z korepetycji?
    Pytanie podatnika: Czy korepetycje udzielane przez Wnioskodawczynię samodzielnie z wykorzystaniem jej wiedzy i umiejętności nabytych wcześniej, bez korzystania z pracy innych osób, definiowane są na gruncie prawa podatkowego jako działalność wykonywana osobiście przez podatnika, z których dochody podlegają opodatkowaniu na zasadach ogólnych? więcej »
  • 04-01-2016
    Czy szkoły językowe zapłacą VAT?
    Interpelacja nr 104 w sprawie obłożenia podatkiem VAT szkół językowych. więcej »
  • 08-10-2015
    Obozy językowe dla dzieci i młodzieży a VAT
    Pytanie podatnika: Czy świadczoną przez Wnioskodawcę usługę nauczania języków obcych w formie wyjazdowych obozów językowych należy traktować jako usługę kompleksową w całości korzystającą ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy z dnia 11 marca 2004 r.? więcej »
  • 20-08-2015
    Jak opodatkować PIT udzielanie korepetycji?
    Początek nowego roku szkolnego za pasem. Zobaczmy zatem, w jaki sposób opodatkować udzielanie korepetycji i prywatne nauczanie. Czy będzie to działalność gospodarcza, czy może działalność wykonywana osobiście? więcej »
  • 10-11-2014
    Udzielanie korepetycji. Jak opodatkować dochód?
    Pytanie podatnika: Czy interpretacja definicji działalności gospodarczej w obu ustawach w odniesieniu do prowadzonej przez niego działalności jest poprawna? Czy prowadzenie korepetycji jako zajęcia dodatkowego wykonywanego osobiście wymaga wpisu do ewidencji działalności gospodarczej? Czy Wnioskodawca może wyrejestrować działalność gospodarczą i nadal prowadzić korepetycje? więcej »
  • 29-08-2014
    Usługi edukacyjne i prywatne nauczanie. Z VAT czy bez VAT?
    Pytanie podatnika: Czy w ramach prowadzonej działalności powinna Pani być zgłoszona jako podatnik VAT czynny? Jeśli tak, czy zgłoszenie powinno nastąpić po przekroczeniu w roku kwoty „przychodu” 150.000 zł? Jeśli zostanie Pani zgłoszona jako podatnik VAT czynny, to czy czynności wykonywane przez Panią osobiście będę podlegały „stawce zw.”, a usługi świadczone przez Pani pracowników w jej imieniu na rzecz uczniów - stawce 23%? więcej »
  • 07-05-2014
    Usługi edukacyjne a VAT
    Pytanie podatnika: Z jaką stawką podatku wystawić fakturę za usługi edukacyjne na rzecz spółki? więcej »
  • 20-03-2014
    Kształcenie dzieci i młodzieży a VAT
    Interpelacja nr 23830 w sprawie podatku VAT zawartego w czynnościach ściśle związanych z kształceniem dzieci i młodzieży więcej »
  • 02-03-2012
    Prowadzenie przedszkola i opieka nad dziećmi a VAT
    Pytanie podatnika: Czy w opisanym stanie faktycznym usługi nauczania na poziomie przedszkolnym, świadczone przez firmę, podlegają zwolnieniu od podatku od towarów i usług? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

04.10.2022

Szkolenie on-line: Podatkowe problemy biur rachunkowych z uwzględnieniem Polskiego Ładu

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
05.10.2022

Szkolenie on-line: Delegowanie pracowników za granicę z uwzględnieniem pakietu mobilności -...

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
06.10.2022

Szkolenie on-line: Najnowsze i planowane zmiany w podatku PIT - Polski Ład 2.0

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
07.10.2022

Szkolenie on-line: Zasady tworzenia odroczonego podatku dochodowego

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
08.10.2022

Szkolenie online: Specjalista ds. podatków (48 h) - kurs w zakresie podatku VAT, CIT, PIT - kurs...

cena: 1690.00 zł netto

organizator: MDDP Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY