Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Nadpłata

  • 16-09-2013Rozliczenie nadpłaty VAT przez następców prawnych
    Pytanie podatnika: Czy spadkobiercy i następcy prawni, którzy przejęli firmę po zmarłym przedsiębiorcy mogą rozliczyć nadpłatę VAT po spadkodawcy? Czy spadkobiercy i następcy prawni, którzy przejęli firmę po zmarłym przedsiębiorcy muszą płacić podatek VAT od przejętych po spadkodawcy środkach trwałych stanowiących część majątku firmy? więcej »
  • 11-07-2013Korekta przychodów a rozliczenie PIT
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca prawidłowo postąpił, zaliczając wpłatę od kontrahenta do przychodów z tytułu działalności gospodarczej w momencie jej otrzymania? Czy korektę przychodu o kwotę zwróconej wpłaty należy dokonać w bieżącym okresie, w momencie dokonania jej zwrotu? więcej »
  • 22-05-2013MF: Zaliczenie nadpłaty na zaległość z decyzji nieostatecznej
    Nie należy zaliczać nadpłaty na poczet zaległości podatkowych wynikających z decyzji nieostatecznej, której nie nadano rygoru natychmiastowej wykonalności. Wstrzymanie wykonania decyzji nie pozbawia jednak strony możliwości dobrowolnego wykonania decyzji (art. 239g ustawy - Ordynacja podatkowa) lub zaliczenia nadpłaty na poczet zaległości podatkowej - wyjaśnił Minister Finansów w interpretacji ogólnej. więcej »
  • 02-05-2013Prawo do korekty deklaracji
    Jeżeli przy sporządzaniu deklaracji (zeznania) podatnik popełnił błąd dotyczący określenia wysokości zobowiązania podatkowego, wysokości kwoty nadpłaty lub zwrotu podatku oraz innych danych zawartych w ich treści, ma prawo złożyć korektę deklaracji (zeznania). więcej »
  • 30-04-2013Zwrot nadpłaty podatku – podstawowe zasady
    Nadpłata powstaje w przypadku zapłacenia podatku nienależnego (tzn. pomimo że nie było obowiązku jego zapłaty) lub w wysokości wyższej niż wymagana. Nadpłatą jest również sytuacja, w której płatnik (tj. pracodawca lub organ rentowy) pobrał podatek nienależny lub pobrał go w wysokości wyższej od należnej. więcej »
  • 22-04-2013Nienależny zwrot podatku jako przestępstwo skarbowe
    Przy składaniu rocznych zeznań w podatku dochodowym od osób fizycznych, a także w ramach deklaracji VAT można wnioskować o zwrot podatku. Jeżeli wniosek ten oparty jest na okolicznościach nieprawdziwych, to może stać się podstawą pociągnięcia do odpowiedzialności karnej skarbowej. więcej »
  • 08-03-2013Zwrot składek ubezpieczeniowych a podatek dochodowy
    Podatnik, prowadzący działalność gospodarczą, otrzymał zwrot składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe za lata poprzednie. W jaki sposób powinien się z tego prawidłowo rozliczyć? więcej »
  • 12-02-2013Odsetki od nadpłaty VAT
    Pytanie podatnika: Jeśli Spółka rozpozna obowiązek podatkowy w VAT zbyt wcześnie (w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym powinna była rozpoznać obowiązek podatkowy), to czy powstają odsetki od zaległości podatkowej, która powstanie w miesiącu, w którym Spółka powinna była rozpoznać obowiązek podatkowy? więcej »
  • 02-01-2013Obniżenie podstawy opodatkowania w związku z nadpłaconym wynagrodzeniem
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku potrącenia z kwoty wynagrodzenia chorobowego albo zasiłku chorobowego pracownikowi będącemu na zwolnieniu lekarskim, kwoty nadwyżki wynagrodzenia zapłaconego pracownikowi w miesiącu poprzednim wskutek niedostarczenia przez niego płatnikowi, przed dniem wypłaty wynagrodzenia zwolnienia lekarskiego, Wnioskodawca może obniżyć podstawę opodatkowania przychodów w miesiącu dokonania potrącenia o kwotę potrącenia i przekazać niższą zaliczkę na podatek dochodowy w tym miesiącu, bez potrzeby korygowania rozliczenia z miesiąca poprzedniego? więcej »
  • 02-01-2013Zwrot nadpłaty w podatku od nieruchomości a przychód w CIT
    Pytanie podatnika: Czy zwrot podatku od nieruchomości, będący konsekwencją stwierdzenia nadpłaty w podatku od nieruchomości za lata 2007-2012, będzie stanowił przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w momencie otrzymania na konto spółki środków pieniężnych, zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym nie będzie rodził konieczności dokonania korekt podatku dochodowego od osób prawnych odpowiednio za rok 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012? więcej »
« poprzednia[ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ] . [ 8 ]następna »