Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Miejsce parkingowe

  • 20-08-2018Dojazd do pracy służbowym samochodem a przychód pracownika
    Pytanie: Czy przejazdy pracownika samochodem służbowym pomiędzy miejscem parkowania lub garażowania samochodu służbowego znajdującym się w miejscu zamieszkania lub pobytu tego pracownika, a miejscem pracy lub siedzibą spółki stanowią realizację obowiązków służbowych tego pracownika i nie prowadzą do powstania po stronie tego pracownika jakiegokolwiek przychodu podatkowego, a tym samym nie prowadzą po stronie płatnika do powstanie obowiązku odprowadzenia zaliczek z tyt. podatku dochodowego? więcej »
  • 17-08-2017Zakup garażu dla firmowego samochodu: 50% czy 100% odliczenie VAT?
    Czy przedsiębiorca będzie mógł odliczyć pełny (100%) VAT przy zakupie garażu, który będzie wykorzystywał do prowadzenia działalności pomimo faktu, że parkowany samochód będzie wykorzystywany połowicznie jako prywatny? Czy zakup garażu wiąże się bezpośrednio z przechowywaniem w nim samochodu, czy może być traktowany jak nieruchomość o charakterze „magazynowym”, którą będzie również w takim celu wykorzystywał poprzez montaż specjalnej szafy do przechowywania narzędzi i materiałów służących wyłącznie prowadzonej działalności? więcej »
  • 10-01-2017Obowiązki płatnika w związku z używaniem przez pracownika samochodu służbowego
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca, jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, jest obowiązany, na podstawie przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r., do obliczenia, pobrania i wpłacania podatku dochodowego z tytułu zgody pracodawcy na okazjonalne parkowanie samochodu służbowego w miejscu zamieszkania, w sytuacji gdy pracownik nie ma prawa do używania samochodu służbowego do celów prywatnych (bowiem nie zawarł indywidualnej umowy z pracodawcą)? więcej »
  • 12-07-2016Wydatki na zakup garażu w kosztach działalności
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca zakupił mieszkanie, z przeznaczeniem jego części do prowadzenia działalności gospodarczej oraz osobno nabył miejsce parkingowe w hali garażowej. Miejsce to stanowi odrębny od lokalu mieszkalnego przedmiot nabycia, zakupione zostało w drodze odrębnej umowy. Wykorzystywane jest wyłącznie w prowadzonej działalności oraz przechowywany jest tam samochód, będący środkiem trwałym działalności. Czy zakup miejsca parkingowego w hali garażowej można zaliczyć w koszty działalności? więcej »
  • 27-10-2015Przychody pracowników. Parking od pracodawcy z PIT
    Pytanie podatnika: Czy zwrot kosztu miejsc parkingowych usytuowanych w pobliżu siedziby pracodawcy stanowi przychód pracownika w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy, opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych? więcej »
  • 22-05-2014Odliczenie VAT od zakupu miejsca parkingowego
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą i jest podatnikiem VAT czynnym. Wnioskodawca nabył miejsce postojowe, które będzie służyło czynnościom opodatkowanym i celom prywatnym. Czy Wnioskodawca uprawniony jest do odliczenia w całości naliczonego podatku VAT za miejsce postojowe w garażu podziemnym? więcej »
  • 02-10-2013Bezpłatny parking dla pracownika a przychód w PIT
    Pytanie podatnika: Czy nieodpłatne udostępnianie miejsc parkingowych skutkuje obowiązkiem doliczenia, pracownikowi do przychodu wartości tego świadczenia i jednocześnie poborem podatku z tego tytułu w myśl art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? więcej »
  • 12-08-2013Sprzedaż mieszkań i miejsc parkingowych a stawka VAT
    Pytanie podatnika: Czy właściwa będzie sprzedaż w przyszłości lokali mieszkalnych wraz z przynależnym do niej prawem do korzystania z miejsca postojowego w podziemnym garażu ze stawką 8% VAT? więcej »
  • 01-12-2011Opodatkowanie garaży podatkiem od nieruchomości
    Garaż - stanowiący część budynku mieszkalnego - podlega, jako ta część, opodatkowaniu na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 1a ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych, z zastosowaniem stawki podatkowej przewidzianej dla części budynku mieszkalnego, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 2 lit. a wymienionej ustawy - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 22-09-2011Stawka VAT na ogródek taka jak na mieszkanie
    Z uzasadnienia: Nie ma żadnego uzasadnienia do określania innej stawki podatku VAT niż mająca zastosowanie do lokalu mieszkalnego, dla gruntu stanowiącego współwłasność właścicieli wszystkich lokali i nabywanego łącznie z lokalem mieszkalnym a wykorzystywanego jako ogródek. Skoro udział w gruncie zajęty na ogródek przydomowy dzieli los zbywanego lokalu mieszkalnego, to w ocenie sądu nie ma żadnych podstaw ażeby w sposób sztuczny wyodrębniać z kompleksowej bądź co bądź transakcji sprzedaży, prawo do korzystania z rzeczonego ogródka. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »