Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » miejsce opodatkowania

  • 28-08-2017Miejsce opodatkowania usług telefonii internetowej
    Usługa telefonii internetowej to na gruncie VAT usługa telekomunikacyjna. Świadcząc tego rodzaju usługi, musimy pamiętać, że w niektórych przypadkach należy stosować szczególne reguły ustalania miejsca opodatkowania transakcji. więcej »
  • 27-09-2016Miejsce opodatkowania i rozliczenia usług wynajmu powierzchni wystawienniczej
    Pytanie podatnika: Czy miejscem świadczenia wszystkich usług związanych z wynajmem powierzchni wystawienniczej, której ostatecznym celem była prezentacja produktów na targach jest miejsce położenia nieruchomości zgodnie z art. 28e i art. 28g ustawy o VAT i w przedmiotowej sprawie ww. usługi podlegają opodatkowaniu wg stawek i zasad obowiązujących na terytorium kraju Zleceniodawcy? Czy refaktura kosztów wynajmu powierzchni wystawienniczej oraz kosztów dodatkowych dla kontrahenta z Polski nie będzie podlegała opodatkowaniu według polskich przepisów ustawy o VAT i wystawiona przez Wnioskodawcę faktura winna zawierać informację: podatek VAT - np. i winna być rozliczona w deklaracji VAT-7 w poz. 11? więcej »
  • 03-11-2015Zbycie udziałów. Skutki podatkowe dla zbywcy/nabywcy - PIT i CIT
    Podatek dochodowy od osób fizycznych  1. Przychód  Przychody z odpłatnego zbycia udziałów pochodzą w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych co do zasady z odrębnego źródła przychodów – „Kapitały pieniężne”. Zgodnie bowiem z art. 17 ust. 1 pkt 6 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm., dalej „ustawa o PIT”), za przychody ze źródła kapitały pieniężne, uważa się m.in. należne, choćby nie zostały faktycznie otrzymane, przychody z odpłatnego zbycia udziałów (odpłatnym zbyciem jest niewątpliwie sprzedaż, ale też zamiana). więcej »
  • 02-05-2013Miejsce świadczenia usług spedycji na rzecz kontrahenta spoza UE
    Pytanie podatnika: Czy niniejsza usługa „transportu” wykonywana na rzecz eksportera z siedzibą w Chinach nie podlega opodatkowaniu w Polsce i czy powinna być udokumentowana wystawioną przez Agencję celną fakturą VAT? więcej »
  • 11-04-2013VAT: Miejsce świadczenia usług magazynowania
    Przedsiębiorcy działający w branży logistycznej mają istotny problem dotyczący prawidłowego rozliczania dla celów VAT usług magazynowania świadczonych na rzecz zagranicznych kontrahentów. więcej »
  • 19-02-2013Produkcja filmów a opodatkowanie VAT
    Pytanie podatnika: Czy usługa świadczona przez Wnioskodawczynię dla kontrahenta mającego siedzibę w USA jest opodatkowana w kraju nabywcy – podatnika i czy wystawiając fakturę dokumentującą sprzedaż Wnioskodawczyni nie nalicza podatku należnego VAT – czy jest to usługa niepodlegająca podatkowi VAT? więcej »
  • 07-01-2013Siedziba i stałe miejsce prowadzenia działalności a VAT
    Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz.U. z 2011 r., nr 177, poz. 1054, z późn. zm.) opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlegają odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. więcej »
  • 30-10-2012Usługi budowlane a miejsce opodatkowania VAT
    Polski podatnik podatku od towarów i usług świadczy na zlecenie osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej usługę budowlaną na nieruchomości położonej w Paryżu. Gdzie podlega opodatkowaniu świadczona usługa budowlana i w jaki sposób należy ją  rozliczyć? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »