Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Materiały reklamowe

  • 07-03-2017Opodatkowanie VAT wydania kontrahentom materiałów reklamowo-promocyjno-informacyjnych
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca podejmuje wiele różnych działań marketingowych. Jednym z tego rodzaju aktywności jest współdziałanie z kontrahentami w zakresie optymalnego wyeksponowania sprzedawanych produktów i zareklamowania marki Wnioskodawcy. W ramach takiej współpracy Wnioskodawca nieodpłatnie przekazuje kontrahentom kartonowe materiały reklamowo-promocyjno-informacyjne typu „standy” celem umieszczenia ich na terenie obiektów należących do kontrahentów. Czy wydanie ww. materiałów podlega VAT? więcej »
  • 13-05-2015VAT od przekazania materiałów reklamowych o wartości powyżej 10 zł
    Pytanie podatnika: Czy nieodpłatne przekazanie kontrahentom, w związku z działalnością gospodarczą Spółki, drukowanych materiałów informacyjnych i reklamowych oraz banerów/tablic reklamowych (z funkcją informacyjną), na których naklejane są próbki wyrobów Spółki, których cena nabycia/jednostkowy koszt wytworzenia przekracza 10 zł, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? więcej »
  • 07-10-2014VAT: Nieodpłatne przekazanie materiałów reklamowych
    Pytanie podatnika: Czy nieodpłatne przekazanie kontrahentom, w związku z działalnością gospodarczą spółki, materiałów o charakterze reklamowym i informacyjnym, których cena nabycia/jednostkowy koszt wytworzenia przekracza 10 zł i które nie mają wartości użytkowej, ani handlowej dla otrzymującego, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? więcej »
  • 22-04-2014Wydatki na zakup materiałów reklamowych w kosztach podatkowych
    Pytanie podatnika: Czy dokonywane w związku z prowadzonymi akcjami marketingowymi, wydatki na zakup materiałów reklamowych mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów? więcej »
  • 17-03-2014Materiały reklamowe i promocyjne a VAT
    Co do zasady opodatkowaniu VAT podlega m.in. odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Sprawdźmy, w jakich sytuacjach trzeba będzie opodatkować również przekazanie materiałów reklamowych i promocyjnych a kiedy nie. więcej »
  • 04-10-2013VAT: Nieodpłatne przekazanie materiałów reklamowych i informacyjnych
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku, gdy przekazywane w przyszłości drukowane materiały reklamowe i informacyjne będą miały wartość konsumpcyjną (np. kalendarze), a ich cena nabycia/koszt wytworzenia nie przekroczy 10 zł (bez podatku), nieodpłatne przekazanie tych materiałów nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na podstawie art. 7 ust. 3 ustawy o VAT? więcej »
  • 06-09-2013Nieodpłatne przekazanie drukowanych materiałów reklamowych a VAT
    Nieodpłatne przekazanie towarów przez podatnika może rodzić obowiązek podatkowy w VAT. Opodatkowaniem VAT są objęte wszelkie darowizny, w tym przekazanie lub zużycie towarów należących do przedsiębiorstwa na cele osobiste podatnika lub jego pracowników, jeśli z tytułu nabycia bądź wytworzenia przekazywanych towarów (albo nabycia lub wytworzenia ich części składowych) podatnikowi przysługiwało prawo do odliczenia podatku. Niemniej, bezpłatne przekazanie niektórych grup towarów zostało ustawowo wyłączone z opodatkowania. I tak, do końca marca 2013 r. dostawy towarów podlegającej opodatkowaniu nie stanowiło przekazanie bez wynagrodzenia drukowanych materiałów reklamowych i informacyjnych, prezentów o małej wartości oraz próbek. więcej »
  • 13-08-2013Materiały reklamowe i prezenty o małej wartości a VAT
    Pytanie podatnika: Jak rozliczać nieodpłatne przekazanie drukowanych materiałów reklamowych i informacyjnych oraz prezentów o małej wartości dla potrzeb VAT? więcej »
  • 20-06-2013Przekazanie materiałów reklamowych a VAT
    Pytanie podatnika: Czy czynność polegająca na nieodpłatnym przekazaniu przez Spółkę materiałów reklamowych na rzecz obecnych lub potencjalnych klientów oraz kontrahentów będzie stanowić czynność zrównaną z odpłatną dostawą towarów w świetle przepisów ustawy o VAT, które będą obowiązywać od 1 kwietnia 2013 r.? więcej »
  • 21-05-2013VAT: Przekazanie materiałów informacyjnych i reklamowych po 1 kwietnia 2013 r.
    Pytanie podatnika: Czy od 1 kwietnia 2013 r. nieodpłatne przekazanie kontrahentom, w związku z działalnością gospodarczą podatnika, drukowanych materiałów informacyjnych i reklamowych, których cena nabycia/jednostkowy koszt wytworzenia przekracza 10 zł, w dalszym ciągu nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »