Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Lokal użytkowy

  • 04-07-2014Sprzedaż lokalu użytkowego. Zwolnienie i korekta podatku VAT
    Pytanie podatnika: Będąc czynnym podatnikiem VAT Wnioskodawca zakupił lokal użytkowy z przeznaczeniem na prowadzenie w nim działalności, dokonując jednocześnie odliczenia podatku naliczonego związanego z jego nabyciem, a także wykończeniem. Łączne wydatki poniesione na wykończenie lokalu nie przekroczyły 30% wartości początkowej (ceny nabycia). Wnioskodawca planuje sprzedaż tego lokalu. Czy sprzedając ten lokal można zastosować „stawkę podatku VAT zwolnioną”? Czy sprzedając go do końca 2014 r. należy dokonać korekty podatku odliczonego w wysokości 1/10 podatku odliczonego przy zakupie i wykończeniu lokalu? więcej »
  • 16-06-2014Wynajem lokalu na cele użytkowe a VAT
    Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wynajem lokalu na cele użytkowe? więcej »
  • 21-02-2014NSA: Spółdzielnia mieszkaniowa odliczy pełny odpis na fundusz remontowy
    Na podstawie odwołania się w treści art. 16 ust. 1 pkt 9 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do postanowień odrębnych ustaw, do których zaliczyć należy art. 6 ust. 3 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, oba wymienione przepisy tworzą normę prawa podatkowego, z której wynika, że odpisy na fundusz na remonty zasobów mieszkaniowych w spółdzielniach mieszkaniowych stanowią koszt uzyskania przychodu spółdzielni. więcej »
  • 28-11-2013Ustna umowa nieodpłatnego użyczenia lokalu użytkowego a przychód w PIT
    Pytanie podatnika: Czy zawarta umowa ustna pomiędzy Wnioskodawczynią a jej mężem (dotycząca bezpłatnego użyczenia lokalu użytkowego) jest akceptowana przez organy urzędu skarbowego i czy podlega opodatkowaniu? więcej »
  • 11-12-2012Wynajem lokali mieszkalnych i użytkowych a VAT
    Pytanie podatnika: Czy z tytułu wynajmu lokali mieszkalnych na cele mieszkaniowe Spółka jest podatnikiem VAT i usługi te podlegają zwolnieniu z VAT? Czy z tytułu wydzierżawienia lokali użytkowych Spółka jest podatnikiem VAT i usługi te podlegają podstawowej stawce VAT? więcej »
  • 15-11-2012VAT: Sprzedaż lokalu użytkowego wycofanego z działalności
    Pytanie podatnika: Czy przy sprzedaży lokalu użytkowego, wycofanego uprzednio z prowadzonej działalności gospodarczej spółki cywilnej i następnie wynajętego, Wnioskodawczyni zapłaci podatek VAT? więcej »
  • 25-09-2012Wynajem lokalu na cele użytkowe a VAT
    Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wynajem lokalu na cele użytkowe? więcej »
  • 10-09-2012Opodatkowanie VAT dostawy mediów przy najmie lokalu użytkowego
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca świadczy - na podstawie zawartej umowy - usługę najmu lokali użytkowych wynajmowanych na cele prowadzenia działalności gospodarczej na rzecz najemcy. W umowach zawartych z najemcą określono, iż zostaną oni obciążeni m.in. za zużytą wodę. W jakiej wysokości należy stosować stawkę podatku VAT przy refakturowaniu zużytej wody przez najemców lokali wynajmowanych przez Wnioskodawcę? więcej »
  • 30-07-2012Faktura wystawiona na małżonków a odliczenie VAT
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawcy, jako czynnemu podatnikowi podatku od towarów i usług, będzie przysługiwać prawo do odliczenia całego podatku VAT naliczonego z faktury dokumentującej zakup lokalu użytkowego w sytuacji, gdy na fakturze oprócz danych podatnika znajdą się również dane jego małżonki, niebędącej czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług? więcej »
  • 08-06-2012Amortyzacja wynajmowanego lokalu użytkowego
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca, w okresie, w którym zgodnie z umową najmu nie będzie pobierał opłat czynszowych od najemcy (ale będzie je pobierał po tym okresie), będzie uprawniony do obciążania kosztów uzyskania przychodów odpisami amortyzacyjnymi od budynku, w którym usytuowany jest lokal użytkowy będący przedmiotem umowy najmu, w części jaka odpowiada wartość lokalu użytkowego w wartości budynku? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ]następna »